صفحه نخست »» اقتصادی »» صنعت معدن و بازرگانی ۱۳:۵۲ ۱۴۰۰/۰۵/۰۶
یک مقام مسئول در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

۶ روز تعطیلی پایتخت، مصرف آب را کاهش داد

اکوبورس: اکوبورس: مدیر عامل شرکت تامین و تصفیه آب تهران گفت: با توجه به تعطیلی ۶ روزه پایتخت و کاهش دما، مصرف آب کاهش پیدا کرد.
۶ روز تعطیلی پایتخت، مصرف آب را کاهش داد

به گزارش اکوبورس به نقل ازحجت شفیعی مدیر عامل شرکت تامین و تصفیه آب تهران در گفت‌وگو با  خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: با توجه به ۶ روز تعطیلی پایتخت و کاهش دما در این روزها، مصرف آب کاهش پیدا کرد.

او ادامه داد: مصرف آب در تهران تا سه میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب رسید، در حال حاضر مصرف آب به سه میلیون و ۷۰۰ هزار متر مکعب در زمان اوج مصرف رسیده است، ولی این رقم در سال گذشته سه میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب گزارش شده بود.

مدیر عامل شرکت تامین و تصفیه آب تهران افزود: با توجه به ارتباط با مدیریت آب تهران و برداشت‌هایی که ما از سد‌ها داریم، امیدواریم بتوانیم تا پاییز و تا آغاز  بارش‌ها، منابع را حفظ کنیم.

شفیعی با بیان اینکه در حال حاضر مصرف لحظه‌ای آب حدود ۳۸ هزار لیتر بر ثانیه در شهر تهران است، افزود: پیک مصرف آب در خرداد ماه بوده که معادل ۴۹ هزار متر بر ثانیه بوده است. در حالی که سال گذشته بیشترین مصرف آب در تهران مربوط به ۶ خرداد ماه بود که ۳ میلیون و ۸۱۸ هزار متر مکعب بوده است.

او تصریح کرد: با مدیریت مخازن و منابع در پیک مصرف، قطعی آب نداشتیم.

مدیرعامل شرکت تصفیه آب تهران ادامه داد: کیفیت آب شمال و جنوب تهران با عملیاتی شدن سد ماملو یکی شده است.

شفیعی همچنین با بیان اینکه در تهران مصرف آب کولر‌ها ۴۰۰ هزار مترمکعب در شبانه روز است، گفت: روزانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار مترمکعب ذخیره آب داریم و حتی اگر در ۲۴ ساعت از منابع آوردی نداشته باشیم، برای تامین مصرف تهران لطمه‌ای ایجاد نمی‌شود.

او در ادامه افزود: در تهران سالانه ۲.۵ درصد مشترکان جدید داریم، اما میزان افزایش مصرف آب در تهران یک درصد بوده و این به معنی صرفه جویی یک و نیم درصدی مصرف در این شهر بوده است.

شفیعی درباره وضعیت نوسانات مصرف آب در تهران گفت: در حال حاضر تغییرات مصرف روزانه آب در تهران قابل رصد است، برای نمونه بازی‌های المپیک که تا نیمه شب از شبکه‌های تلویزیونی پخش می‌شود و مردم این بازی‌ها را می‌بینند، مصرف آب در تهران را در ساعت نیمه شب افزایش داده است، همچنین در تعطیلات ۶ روزه ادارات دولتی برخلاف اینکه تصور می‌شد مصرف آب در تهران افزایش یابد، اما روند مصرف کاهشی بود، چرا که حجم سفرها در هفته گذشته افزایش یافت.

برچسب ها
اخبار مرتبط

بنزین گران نمی شود

اکوبورس: یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت که بنایی برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی یعنی بنزین و گازوئیل در بودجه سال آینده وجود ندارد.

۱۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ ادامه مطلب

توسعه زیرساخت‌ها به منظور پایداری برق پایتخت در دستور کار قرار گرفت

اکوبورس:سرپرست شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: همگام با برنامه‌های دولت سیزدهم و به منظور جلوگیری از اعمال خاموشی در سال 1401، توسعه هرچه بیشتر طرح‌های زیرساختی در حوزه برق پایتخت، در دستور کار قرار گرفت.

۱۳:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ ادامه مطلب

عرضه سیمان خارج از بورس کالا ممنوع شد

اکوبورس: معاون امور معادن و صنایع وزارت صمت گفت: کلیه خریداران مجاز پروژه‌های ملی و عمرانی با اخذ معرفی نامه رسمی از معاون عمرانی استان‌ها و انبوه سازان با اخذ معرفی نامه از ادارات کل مسکن و شهرسازی محل اجرای پروژه باید ظرف مدت دو هفته از تاریخ ابلاغ این نامه در بورس کالا ثبت‌نام و نسبت به اخذ کد بورسی اقدام کنند.

۱۴:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!