صفحه نخست »» اقتصادی »» صنعت معدن و بازرگانی ۱۳:۴۵ ۱۴۰۰/۰۵/۰۶
یک مقام مسئول خبر داد؛

بهره‌برداری از نخستین نیروگاه خورشیدی روی کانال پساب در کشور

اکوبورس: مدیرکل دفتر نظارت، تعیین صلاحیت و کنترل پروژه ساتبا گفت: فاز اول، نخستین نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۴۲۳ کیلووات روی کانال پساب بهره‌برداری شد.
بهره‌برداری از نخستین نیروگاه خورشیدی روی کانال پساب در کشور

به گزارش اکوبورس به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوان، علی شب نورد مدیر کل دفتر نظارت ساتبا با اعلام این خبر که نخستین نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۴۲۳ کیلووات روی کانال پساب بهره‌برداری شد، گفت: این نیروگاه خورشیدی با ظرفیت قراردادی ۹۷۰ کیلووات با حجم سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد تومان برای اولین بار در کشور روی سطح کانال‌های خروجی پساب تصفیه‌خانه جنوب تهران نصب و راه‌اندازی شده است.

مدیرکل دفتر نظارت، تعیین صلاحیت و کنترل پروژه ساتبا اظهار کرذ: از ویژگی بارز احداث این نیروگاه جلوگیری از تبخیر آب از سطح کانال است که ضمن استفاده از یک سطح بدون استفاده، به‌عنوان یک راه حل کارآمد برای مقابله با کم‌آبی باید در کشور توسعه یابد.

او با بیان اینکه در ساخت این نیروگاه خورشیدی از ۱۲۲۹ پنل خورشیدی ساخت داخل استفاده شده است، گفت: این نیروگاه قابلیت تولید سالانه بیش از یک‌میلیون و ۶۹۹ هزار کیلووات‌ساعت انرژی پاک را دارد.

شب نورد تصریح کرد: بهره‌برداری از این نیروگاه خورشیدی هر ساله مانع از انتشار ۱۱۷۳ تُن گاز گلخانه‌ای به محیط‌زیست می‌شود، همچنین سالیانه از مصرف ۳۷۴ هزار لیتر آب جلوگیری می‌کند و با صرفه‌جویی ۴۸۳ هزار مترمکعب گاز طبیعی در سال به صرفه‌جویی ذخایر سوخت‌های فسیلی کمک خواهد کرد.

او گفت: احداث نیروگاه یاد شده در دوره ساخت و بهره‌برداری برای ۱۰ نفر اشتغال مستقیم و برای ۲۵ نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد کرده است.

برچسب ها
اخبار مرتبط

بنزین گران نمی شود

اکوبورس: یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت که بنایی برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی یعنی بنزین و گازوئیل در بودجه سال آینده وجود ندارد.

۱۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ ادامه مطلب

توسعه زیرساخت‌ها به منظور پایداری برق پایتخت در دستور کار قرار گرفت

اکوبورس:سرپرست شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: همگام با برنامه‌های دولت سیزدهم و به منظور جلوگیری از اعمال خاموشی در سال 1401، توسعه هرچه بیشتر طرح‌های زیرساختی در حوزه برق پایتخت، در دستور کار قرار گرفت.

۱۳:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ ادامه مطلب

عرضه سیمان خارج از بورس کالا ممنوع شد

اکوبورس: معاون امور معادن و صنایع وزارت صمت گفت: کلیه خریداران مجاز پروژه‌های ملی و عمرانی با اخذ معرفی نامه رسمی از معاون عمرانی استان‌ها و انبوه سازان با اخذ معرفی نامه از ادارات کل مسکن و شهرسازی محل اجرای پروژه باید ظرف مدت دو هفته از تاریخ ابلاغ این نامه در بورس کالا ثبت‌نام و نسبت به اخذ کد بورسی اقدام کنند.

۱۴:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!