صفحه نخست »» شرکتها ۱۲:۳۵ ۱۳۹۹/۱۲/۲۳

شاهکار پتروشیمی تندگویان در 60 درصد گرانی «پت»

اکوبورس: ماده‌ای به نام پت (PET) یکی از مهمترین مواد اولیه تشکیل دهنده بسیاری از صنایع کشور است بر این اساس در ساخت بطری های نوشیدنی، بطری ها و ظرف های مواد شوینده از این ماده استفاده شده است.
شاهکار پتروشیمی تندگویان در 60 درصد گرانی «پت»

به گزارش اکوبورس، ماده‌ای به نام پت (PET) یکی از مهمترین مواد اولیه تشکیل دهنده  بسیاری از صنایع کشور است بر این اساس  در ساخت بطری های نوشیدنی، بطری ها و ظرف های مواد شوینده و آرایشی و بهداشتی، الیاف نخ منسوجات و پوشاک و در بسته بندی های مواد غذایی از ماده پت استفاده میشود.

 طی روزهای اخیر بازار تولیدات این ماده اولیه به صورت نابهنجاری  متلاطم شده است.  گفتنی است حدود ۷۰ درصد از مواد تشکیل دهنده نساجی  به مواد پتروشیمی باز می گردد که هر هفته در حال افزایش قیمت است. از طرفی نیز اگر قیمت تمام شده مواد نساجی از حد تعادل فراتر رود قدرت خرید مصرف کننده اجازه نخواهد داد که این صنعت رشد کافی داشته باشد.

برخی از تولیدکنندگان شهرک های صنعتی اعتقاد دارند که طی هفته گذشته قیمت ماده اولیه پت بین ۶۰ تا ۷۰ درصد افزایش داشته است. از اینرو واحدهای صنعتی و به خصوص تولیدات لبنیات با افزایش قیمتی مواجه بودند.

طبق آمار و ارقام به دست آمده است از وضعیت معاملات پلی اتیلن بطری در سال ۹۹ و ۹۸ به شرح زیر بوده است در سال گذشته حدود  ۲۹۶ هزار تن عرضه  ۳۴۸ هزار تن تقاضا و ۲۳۵ هزار تن معاملات صورت گرفته است.

 اما در سال جاری حدود ۲۵۶   هزار تن عرضه و حدود ۴۰۳ هزار تن تقاضا و ۲۵۶ هزار تن معاملات صورت گرفته است در واقع به ازای افزایش تقاضای این ماده اولیه عرضه نسبت به سال گذشته نه تنها افزایش بلکه کاهش داشته است.

 گفتنی است شرکت تندگویان  تضمین کرده است تا در معاملات هفتگی پلی اتیلن، پنج هزار تن تولید داشته باشد. اما از آبان‌ماه سال ۹۹ کف  تولیدات این ماده از حد استاندارد پایین‌تر آمده و به ۴ هزار تن تقلیل یافته است.همین امر موجب شده است تا اگر در ابتدای سال ۹۹  ماده اولیه پت  حدود کیلویی ۹ هزار تومان به فروش می رسیده اکنون تا ۳۵ هزار تومان افزایش قیمت داشته است.

 جالب است بدانید که شرکت تندگویان نه‌تنها تولیدات داخل را  تامین نکرده است بلکه اقدام به افزایش صادرات به سایر کشورهای دیگر کرده است. همچنین از شاهکارهای شرکت پتروشیمی تندگویان این است که قیمت تمام شده ماده اولیه برای داخل کشور از قیمت صادراتی نیز گران تر است.

منبع: اکوناپرس

برچسب ها
اخبار مرتبط

خبرهای خوش سیمان تهران

اکوبورس: مدیرعامل سیمان تهران گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای تولید ۳ میلیون و ۱۵۰ هزار تن کلینکر هدف گذاری کرده ایم که نسبت به سال‌های قبل بیش از یک میلیون تن رشد خواهد بود.

۱۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ ادامه مطلب

افتتاح هجدهمین شعبه پوشاک زاگرس پوش با حضور مسئولان کشوری

اکوبورس: با حضور حاتم شاه کرمی و حجت الله میرزائی معاونان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراسم افتتاح هجدهمین شعبه پوشاک زاگرس پوش در ایران مال همزمان با روز مبعث برگزار شد و تاکید کردند که توسعه فروشگاه های پوشاک زاگرس پوش نشانه استقبال مردم و پایداری تولید این برند است

۱۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ ادامه مطلب

خدمات تعمیرگاهی اتوشناس

اکوبورس: تصور کنید یه قرار مهم دارید یا به یک مهمونی دعوتید که از قبل هیجان زیادی براش داشتید؛ در راه متوجه می‌شید که ماشین‌دچار مشکل شده و یا سوخت اتومبیل رو به پایان است. احتمالا در این شرایط فکر می‌کنید فقط یک فرشته‌ی نجات می‌تواند به کمک‌ کند و شما رو از این وضعیت نجات دهد ؛ اما این‌طور نیست! این روزها با پیشرفت تکنولوژی و به‌کارگیری اون در راستای راحتی و آرامش بیشتر افراد، استفاده از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های خدمات آنلاین، کار رو برای شما آسان کرده و دیگه در هرجایی که باشید، با چند کلیک خدمات دریافت می ک

۱۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ ادامه مطلب

توجه ویژه به صنایع دستی کشور، صادرات و ارز آوری به همراه دارد

اکوبورس: شرکت باتاب اندیش دومین جشنواره بانوی سرزمین من را روز چهارشنبه29 بهمن۱۳۹۹ باحضور بیش از 900 بانوی موفق و کارآفرین از اقصی نقاط ایران در حوزه های مختلف در سالن همایش های دانشگاه شهید بهشتی اجرا کرد.

۱۶:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!