صفحه نخست »» اقتصادی »» عمران و مسکن ۱۱:۱۴ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸

کاهش ذخایر آبی سدهای استان تهران

اکوبورس: معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: ذخایر آبی سدهای استان تهران ۵۶۷ میلیون متر مکعب است که بر این اساس نسبت به سال گذشته ۶۴ میلیون متر مکعب کاهش گزارش شده است.
کاهش ذخایر آبی سدهای استان تهران

به گزارش اکوبورس به نقل از احمدعلی قربانیان معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای تهران دبا اشاره به آخرین ظرفیت ذخایر آبی کشور گفت: در حال حاضر حجم فعلی ذخایر آبی سدهای استان تهران ۵۶۷ میلیون متر مکعب است که این حجم ذخیره آب در روز مشابه سال گذشته ۶۳۱ میلیون متر مکعب بوده که بر این اساس نسبت به سال گذشته ۶۴ میلیون متر مکعب کاهش گزارش شده است.

او با بیان اینکه از ابتدای سال آبی تا کنون ۳۷۹ میلیون متر مکعب آب وارد سد‌های پنج گانه تهران شده است، ادامه داد: این میزان در مدت مشابه سال آبی گذشته که ۳۹۵ میلیون متر مکعب بوده کاهش ۴درصدی را نشان می‌دهد.

قربانیان بیان کرد: از ابتدای اسفند تا پایان  اسفند سال گذشته چیزی بالغ بر ۵۱ میلیون مترمکعب آب وارد سد‌های تهران شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن که ۹۲ میلیون متر مکعب بوده کاهش ۴۵ درصدی را نشان می‌دهد.


معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای تهران  اضافه کرد: در حال حاضر در سد‌های تهران به ترتیب؛ سد امیر کبیر ۱۲۱ میلیون متر مکعب، سد لتیان ۲۸ میلیون متر مکعب، سد لار ۲۴ میلیون متر مکعب، سد طالقان ۲۶۸ میلیون متر مکعب و سد ماملو ۱۴۵ میلیون متر مکعب ذخیره آب به ثبت رسیده است.

قربانیان تصریح کرد: متاسفانه کاهش ۲۴ درصدی میزان حجم ریزش‌های جوی استان تهران در سال آبی را داشیتم، به طوری که امسال ۱۹۱ میلی متر بارش در استان تهران داشته‌ایم.

نام سد حجم فعلی مخازن سدهای استان تهران
امیرکبیر   ۱۲۱میلیون مترمکعب
طالقان  ۲۶۸ میلیون مترمکعب
لتیان ۲۸ میلیون مترمکعب
لار ۲۴ میلیون مترمکعب
ماملو

۱۴۵ میلیون مترمکعب

انتهای پیام/

برچسب ها
اخبار مرتبط

کاهش ۹۸ درصدی بارندگی در تهران/ نشانه‌های بروز خشکسالی ظاهر شد

اکوبورس: یک مقام مسئول با اشاره به اینکه ورودی آب به سدها به دلیل گرمای هوا و آب شدن ذخایر برفی نسبت به پارسال تغییری نکرده، گفت: میزان بارندگی در فروردین در سطح استان تهران ۹۸ درصد کاهش یافته است.

۱۴:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ ادامه مطلب

آخرین وضعیت فاز دوم آزادراه تهران شمال+جزئیات

اکوبورس: معاون وزیر راه و شهرسازی به پیشرفت فیزیکی ۵۸ درصدی فاز دوم آزادراه تهران-شمال اشاره کرد و گفت: با وجود افزایش حدود دو برابری هزینه‌های ساخت این محور آزادراهی طی سال گذشته، امیدواریم هر چه سریعتر فاز دوم آزادراه تهران شمال در دو مرحله به بهره‌برداری برسد.

۱۲:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ ادامه مطلب

موانع تولید سیمان در سال ۱۴۰۰ چیست؟

اکوبورس: اکوبورس: از آنجا كه مقام معظم رهبري همواره بر محوريت توليد ملي در بهبود اوضاع اقتصادي كشور تاكيد كرده و اين مهم همواره در بيانات ايشان نيز مورد توجه قرار گرفته است، امسال نيز ايشان با هدف تحقق كامل جهش اقتصادي،‌ سال 1400 را به نام سال "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها" نامگذاري كرده‌اند. اما يكي از صنايعي كه امكان جهش توليد در آن متصور بوده ولي همچنان با موانع متعددي مواجه است، صنعت سيمان كشور است.

۱۲:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!