صفحه نخست »» سیاسی ۱۳:۴۲ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
رئیس کمیته امنیتی اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران:

شنبه تکلیف مردم برای سفر‌های نوروزی روشن می‌شود

اکوبورس: ذوالفقاری درباره وضعیت شهرستان سراوان و کورین زاهدان و همچنین اعمال محدودیت های کرونایی برای تعطیلات نوروزی توضیحاتی داد.
شنبه تکلیف مردم برای سفر‌های نوروزی روشن می‌شود

به گزارش اکوبورس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حسین ذوالفقاری رئیس کمیته امنیتی اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا در نشست خبری که امروز در ساختمان پلیس راهور برگزار شد، اظهار کرد: روز شنبه در ستادملی مقابله با کرونا، ما تکلیف مردم را برای سفر‌های نوروزی از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین سال ۱۴۰۰روشن خواهیم کرد تا آن‌ها بدانند ورود به چه شهر‌هایی ممنوع و مجاز است.

وی ادامه داد: با توجه به پیک سوم کرونا که داشتیم که روزانه حدود ۵۰۰ نفر از هموطنانمان جان خود را از دست دادند، ۲ طرح در کشور تهیه شد اولین طرح، طرح محدودیت هوشمند و دومین طرح شهید سلیمانی بود.

وضعیت سراوان آرام است

ذوالفقاری با اشاره به حادثه سراوان گفت: تنش هایی در مقابل فرمانداری سراوان رخ داده بود که این حادثه کشته‌ای نداشت و تنها چند نفر زخمی شدند که متاسفانه در فضای مجازی به آن دامن زده بودند.

وی با بیان اینکه یک حادثه‌ای هم در مرز اتفاق افتاد که به دنبال تحریم کردن مردم بلوچستان بودند، افزود: در منطقه کورین زاهدان هم تعرضاتی به پاسگاه رخ داد که متاسفانه یک نیرو به شهادت رسید.

ذوالفقاری تاکید کرد: وضعیت آن منطقه تحت کنترل قرار گرفته و جلساتی هم برگزار شده است تا از شایعه سازی جلوگیری شود که خوشبختانه با هوشیاری مردم بلوچستان وضعیت آنجا در حالت مناسبی است.

وی یادآور شد: همچنین روز گذشته حادثه مرزی (تعرض به ماشین مهندسی سپاه) اتفاق افتاد که ۲ نفر زخمی شدند و وضعیت یک نفر معلوم نیست و بعید است که ربوده شده باشد.

ذوالفقاری اضافه کرد: وضعیت سراوان آرام است و هیاتی از کمیسیون امنیت ملی مجلس در منطقه هستند تا موضوع را بررسی کنند.

وی یادآور شد: بحث صدور مجوزها برای تردد به شهرهای نارنجی و قرمز تحت شرایطی قرار گرفته و مجوزهایی که فرمانداری ها برای تردد به صورت گسترده ارائه می‌کردند، بسیار محدود شده است، همچنین درباره رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مترو و اتوبوس موارد زیادی مطرح شده اما در اجرا به دلیل ازدیاد مسافر، رعایت نشده است.

ذوالفقاری گفت: خوشبختانه طرح جدیدی قرار است اجرا شود که در این طرح از طریق کد ملی و ارتباط با سیستم موبایلی که در ورودی‌های مترو و اتوبوس قرار گرفته از مسافرانی که قصد ورود به مترو را دارند استعلام صورت می‌گیرد و از ورود افرادی که حداقل در زمان ۱۴ روز تست کرونای آن‌ها مثبت بوده، جلوگیری به عمل خواهد آمد و این طرح در حال نهایی سازی است.

برچسب ها
اخبار مرتبط

واکسن برای کل ملت رایگان است

اکوبورس: رئیس جمهور با اشاره به مذاکرات احیای برجام عنوان کرد: بعضی ها پارسال و پیارسال درباره برجام فیلم درست کردند و روی دستشان باد کرده و حالا در حال پخش آن هستند، البته اینها تفکرات قدیم است و ما به آن کاری نداریم. عیبی هم ندارد که پخش بکنند چون ماهیت خودشان را افشا می کنند.

۱۴:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ ادامه مطلب

با تامین و توزیع فراوان کالا، مانع از تحقق خواسته دشمن برای ایجاد قحطی شدیم

اکوبورس: ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با توجه به ضرورت تقویت ذخایر راهبردی و حمایت از کشاورزان در سال رفع موانع تولید، پیشنهاد پرداخت جایزه تسریع در تحویل گندم را مورد بحث و بررسی قرار داد و مصوب کرد، به ازای هر کیلو خرید تضمینی گندم مبلغ یک هزار تومان به عنوان جایزه تحویل سریع به کشاورزان پرداخت شود.

۱۴:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!