صفحه نخست »» اقتصادی »» عمران و مسکن ۱۱:۱۵ ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
مدیرعامل شرکت راه آهن:

فروش بلیت نوروزی قطار از فردا آغاز می‌شود

اکوبورس: رسولی گفت: فروش بلیط قطار برای سفر‌های نوروزی منوط بر منفی بودن تست‌ها و اطلاعات هر مسافر در سه مرحله پایش خواهد بود.
فروش بلیت نوروزی قطار از فردا آغاز می‌شود

به گزارش اکوبورس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سعید رسولی مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی از فروش بلیت سفر‌های نوروزی از پنجم اسفند ماه خبر داد و  گفت: با توجه به شرایطی که سال گذشته پیش آمد و ویروس کرونا همه گیر شد، انتظار می‌رفت این ویروس با تولید واکسن کنترل و تضعیف بشود، اما با گذشت یک سال و رسیدن به نوروز هنوز ویروس کرونا پایدار است و ما برای خدمت رسانی به مردم تمام تلاشمان را با جدیت جهت سفری با آرامش خیال و سلامت از لحاظ بهداشتی دنبال کردیم.

او گفت: سفر‌های امسال با رعایت مسافر گیری ۵۰ درصدی انجام می‌شود و با این وجود افزایش قیمتی برای بلیت‌ها نخواهیم داشت.

معاون وزیر گفت: ایام پیک سفر‌های نوروزی امسال از ۵ اسفند آغاز و تا ۱۵ فروردین ادامه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید

    بحران در حوزه ریلی؛ افزایش تقاضای سفر در مقابل تعداد کم لوکوموتیوها

او ادامه داد: از یک ماه گذشته با ابلاغ بخشنامه سفر‌های نوروزی تمام اقدامات برای خدمت به عموم مردم انجام شده است و پیش فروش بلیت  مسافری نوروزی از فردا آغاز خواهد شد که افراد می‌توانند هم از دفاتر فروش مجاز و هم شبکه‌های اینترنتی بلیت سفر خود را خریداری کنند.

رسولی از آمار‌ها هم گفت که روزانه ۲۲۰ قطار برای دوره ۲۱ روزه خدمت رسانی می‌کنند که ۷ هزار و ۲۲۷ سفر انجام می‌شود و با انتقال روزانه ۱۰۳ هزار مسافر در مجموع ظرفیت جابه‌جایی ۲ میلیون و ۱۷۶ هزار مسافر فراهم شده است.

رسولی ادامه داد: از زمان شیوع این ویروس تا به امروز ۱۹ میلیون سفر کاهش پیدا کرده که ۱۳۳ میلیارد تومان هزینه بلیت به مسافران عودت داده شد و یک هزار و ۹۸۸ میلیارد تومان مجموع خسارات ناشی از کاهش سفر‌ها برای شرکت‌های حمل و نقل ریلی بوده است.

مدیرعامل راه آهن در پایان گفت: استعلام مسافران در ایام سفر‌های نوروزی سه مرحله است که مرحله نخست در زمان خرید بلیت با توجه به شبکه یکپارچه موجود بررسی انجام می‌شود. بررسی دوم در زمانی که روز سفر فرا می‌رسد و قبل از شروع زمان سفر با توجه به بروزرسانی اطلاعات وزارت بهداشت استعلام صورت می‌گیرد و مرحله سوم در زمان مسافر گیری قطار استعلام سلامت هر مسافر انجام خواهد شد.

برچسب ها
اخبار مرتبط

کاهش ۹۸ درصدی بارندگی در تهران/ نشانه‌های بروز خشکسالی ظاهر شد

اکوبورس: یک مقام مسئول با اشاره به اینکه ورودی آب به سدها به دلیل گرمای هوا و آب شدن ذخایر برفی نسبت به پارسال تغییری نکرده، گفت: میزان بارندگی در فروردین در سطح استان تهران ۹۸ درصد کاهش یافته است.

۱۴:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ ادامه مطلب

آخرین وضعیت فاز دوم آزادراه تهران شمال+جزئیات

اکوبورس: معاون وزیر راه و شهرسازی به پیشرفت فیزیکی ۵۸ درصدی فاز دوم آزادراه تهران-شمال اشاره کرد و گفت: با وجود افزایش حدود دو برابری هزینه‌های ساخت این محور آزادراهی طی سال گذشته، امیدواریم هر چه سریعتر فاز دوم آزادراه تهران شمال در دو مرحله به بهره‌برداری برسد.

۱۲:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ ادامه مطلب

موانع تولید سیمان در سال ۱۴۰۰ چیست؟

اکوبورس: اکوبورس: از آنجا كه مقام معظم رهبري همواره بر محوريت توليد ملي در بهبود اوضاع اقتصادي كشور تاكيد كرده و اين مهم همواره در بيانات ايشان نيز مورد توجه قرار گرفته است، امسال نيز ايشان با هدف تحقق كامل جهش اقتصادي،‌ سال 1400 را به نام سال "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها" نامگذاري كرده‌اند. اما يكي از صنايعي كه امكان جهش توليد در آن متصور بوده ولي همچنان با موانع متعددي مواجه است، صنعت سيمان كشور است.

۱۲:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!