صفحه نخست »» اقتصادی »» عمران و مسکن ۱۱:۰۹ ۱۳۹۹/۱۱/۰۶

بزرگراه شهید همت سند دار شد

اکوبورس: مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران، از صدور اولین سند در کشور برای بزرگراه شهید همت خبر داد.
بزرگراه شهید همت سند دار شد

به گزارش اکوبورس به نقل از مهر، عبدالحسین رامشی، گفت: برای اولین بار در کشور سند مالکیت بزرگراه شهید همت که به نام این شهید والامقام مزین است، توسط منطقه ثبتی شهر آرا در ثبت اسناد و املاک استان تهران به مساحت حدود ۷۰ هزار متر مربع صادر و به شهرداری تهران تحویل داده شد.

وی با اشاره با تأکیدات رئیس سازمان ثبت اسناد مبنی بر اهتمام و اقدام جدی‌تر در خصوص تثبیت اراضی و املاک دولتی در جهت حفظ و حراست از حقوق بیت المال، افزود: اداره ثبت اسناد و املاک استان تهران، صدور اسناد مالکیت کاداستری برای املاک عام المنفعه و املاک متعلق به شهرداری از جمله، اتوبان‌ها، خیابان‌ها، معابر و میادین را در دستور کار قرار داده است و در این راستا با همکاری و تعامل خوب بین دستگاهی موفق شد، سند کاداستری بخش اعظم بزرگراه شهید همت را صادر کرد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران با بیان اینکه هرگونه توجیه و تأخیر در تثبیت اراضی و املاک متعلق به دولت و بیت المال در بانک جامع املاک جایز نیست، ادامه داد: صدور سند علاوه بر پیشگیری و جلوگیری از هر نوع سو استفاده و جعل و تعرض سودجویان، در ایجاد و نهادینه شدن انضباط حقوقی به ویژه در برنامه ریزی و تصمیم گیری‌های کلان مؤثر و کار آمد است.

رامشی با اعلام آمادگی کامل ثبت اسناد و املاک استان تهران و با اشاره به تکلیف قانونی دستگاه‌های متولی اراضی و املاک دولتی در خصوص تثبیت املاک در بانک جامع کاداستر تاکید کرد: نهادها از این فرصت ایجاد شده و تعامل گسترده ثبت اسناد استفاده کنند و با ارائه مستندات و نقشه‌های مربوط به دارایی‌های غیرمنقول به ادارات ثبت اهتمام جدی تری داشته باشند.

برچسب ها
اخبار مرتبط

کاهش ذخایر آبی سدهای استان تهران

اکوبورس: معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: ذخایر آبی سدهای استان تهران ۵۶۷ میلیون متر مکعب است که بر این اساس نسبت به سال گذشته ۶۴ میلیون متر مکعب کاهش گزارش شده است.

۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ ادامه مطلب

مسافران هوایی مبدا و مقصد خوزستان باید تست منفی کرونا داشته باشند

اکوبورس: سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: مسافرانی که قصد سفر از مبدا و یا به مقصد خوزستان را دارند باید قبل از سوار شدن به هواپیما آزمایش PCR منفی از نظر کووید ۱۹ را با اعتبار حداکثر ۷۲ ساعت ارائه کنند.

۱۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!