صفحه نخست »» اجتماعی ۱۳:۱۴ ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
مدیرکل نام نویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تامین اجتماعی:

اعتبار لازم برای بیمه رانندگان تامین نشده است

اکوبورس: محمدی گفت: تحت پوشش بیمه خاص قرار گرفتن رانندگان هنوز تامین اعتبار نشده است.
اعتبار لازم برای بیمه رانندگان تامین نشده است

به گزارش اکوبورس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد محمدی مدیرکل نام نویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تامین اجتماعی درباره آخرین وضعیت بیمه رانندگان، اظهار کرد: رانندگان تاکسی درحال حاضر می‌توانند تحت پوشش بیمه اجتماعی رانندگان قرار گیرند و با پرداخت ۲۰ درصد از حق بیمه خودشان را بیمه کنند.

وی با اشاره به اینکه رانندگان به دنبال تحت پوشش قرار گرفتن بیمه خاص هستند، گفت: این بیمه که بخشی از حق بیمه توسط سازمان هدفمندی یارانه پرداخت می‌شود هنوز تامین اعتبار نشده است. سازمان برنامه و بودجه باید ۱۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای بیمه رانندگان اختصاص می‌داد تا رانندگانی که تحت پوشش بیمه خاص نیستند، تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

مدیرکل نام نویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه تا این لحظه در بودجه ۱۴۰۰ اعتباری برای بیمه رانندگان لحاظ نشده است، بیان کرد: سازمان تاکسیرانی لیست رانندگان تاکسی که تحت پوشش بیمه خاص نیستند را به ما تحویل داده است و سازمان تامین اجتماعی هم تحویل سازمان هدفمندی یارانه داده شده است، اما اعتبار لازم تامین نشده است.

محمدی تصریح کرد: ۱۱ گروه هستند که بیمه شده خاص هستند مانند؛ رانندگان، قالیبافان، کارگران ساختمانی و... که بخشی از حق بیمه توسط خود این افراد و بخش دیگر توسط سازمان هدفمندی یارانه‌ها تامین می‌شود و برای بودجه ۱۴۰۰، ۵ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه برای افرادی که تاکنون تحت پوشش بیمه قرار گرفتند لازم است.

وی با بیان اینکه ۴۰۰ هزار نفر از رانندگان درون شهری و برون شهری تحت پوشش بیمه خاص هستند، افزود: ۲۰۰ هزار نفر برای پوشش بیمه خاص شناسایی شدند که اگر در لایحه بودجه سال آینده پیش بینی لازم صورت گیرد این گروه از افراد هم تحت پوشش این بیمه حمایتی قرار دهیم.

برچسب ها
اخبار مرتبط

بارش باران در استان‌های آذربایجان شرقی و اردبیل/ ورود سامانه بارشی جدید به کشور از روز پنجشنبه

اکوبورس: امروز در استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، اردبیل، سواحل دریای خزر، خراسان جنوبی و پاره‌ای از مناطق خراسان رضوی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

۱۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!