صفحه نخست »» اقتصادی ۱۳:۱۳ ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
همتی در حاشیه جلسه هیئت دولت:

نرخ ارز را بازار تعیین می‌کند

اکوبورس: رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه ارز روند خوبی دارد و بهتر هم می‌شود، گفت: باید صبر کرد و به تدریج فعالان اقتصادی خود را با شرایط اقتصادی تطبیق خواهند داد.
نرخ ارز را بازار تعیین می‌کند

به گزارش اکوبورس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با وضعیت ارز در بازار اظهار داشت: ارز روند خوبی دارد و بهتر هم می‌شود. مردم و بازار بهترین قضاوت کننده در شرایط اقتصادی هستند.

وی تاکید کرد: قبلا هم گفتم نرخ ارز را بازار تعیین می‌کند. روند، روند مثبتی است. باید صبر کرد و به تدریج فعالان اقتصادی خود را با شرایط اقتصادی تطبیق خواهند داد.

همتی با اشاره به رفع مسدودی منابع ایران در برخی کشورها، گفت: در این زمینه تلاش می‌کنیم و بخشی از این منابع باز شده است و در حال استفاده از آن هستیم و بخش‌های دیگر هم به تدریج و با تحولاتی که اتفاق می‌افتد، باز خواهد شد.

وی گفت: عمده پول‌های مسدودی برای بانک مرکزی است و رفع مسدودی قدرت بازارسازی بانک مرکزی را بالا می‌برد و ما هر زمانی اراده کنیم می‌توانیم از آن استفاده کنیم.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: رئیس کل بانک مرکزی اولین کسی است که طرفدار افزایش ارزش پول ملی است و تمام حیثیت و اعتبار رئیس بانک مرکزی تعدیل نرخ ارز است.

همتی تاکید کرد: تفاوت بازار نیما با بازار اسکناس این است که در بازار اسکناس تعدیل‌ها سریع‌تر اتفاق می‌افتد؛ در بازار نیما صادرکننده و واردکننده عرضه می‌کنند، می‌خرند و معاملات یکی دو روز طول می‌کشد، بنابراین روند تعدیل آن کندتر است.

وی افزود: البته روند بازار نیما هم کاهنده است؛ دیروز نرخ دلار ۲۲ هزار ۶۰۰ تومان بود. کاهش نرخ ارز چیزی نیست که یک روزه اتفاق بیافتد بالاخره باید فعالیت‌های اقتصادی باید بتوانند خودشان را با شرایط جدید تطبیق بدهند.

برچسب ها
اخبار مرتبط
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!