صفحه نخست »» اقتصادی »» طلا و خودرو ۱۲:۵۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
مدیر اداره کل تعزیرات حکومتی تهران:

تخلفات برخی از خودروسازان به جرم تبدیل شده است

اکوبورس: اسفنانی گفت: برخی از تخلفات خودروسازان به نحوی بوده که از حیطه تخلف خارج شده است و جرم تلقی می‌شود.
تخلفات برخی از خودروسازان به جرم تبدیل شده است

به گزارش اکوبورس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد علی اسفنانی معاون وزیر دادگستری و مدیر اداره کل تعزیرات حکومتی تهران اظهار کرد: تخلفات انجام شده از سوی برخی از خودروسازان متفاوت است و شرکت‌هایی که عدم انجام تعهد کرده باشند، ملزم به انجام تعهد می‌شوند.

او با بیان اینکه در عمل به تعهدات برخی از شرکت‌ها به مشکلاتی برخورده‌اند، چرا که قیمت خودرو از زمان ثبت نام تا زمان تحویل دارای نوساناتی بوده است، گفت: گرانفروشی ۲ تا ۴ برابری را محکوم به جزای نقدی و جبران خسارت شاکیان می‌کنیم.

اسفنانی درباره میزان پرونده‌های شرکت‌های دیگر خودروسازی گفت: برخی از پرونده‌ها دارای ۶ هزار یا ۴ هزار شاکی هستند.

معاون وزیر دادگستری و مدیر اداره کل تعزیرات حکومتی تهران با بیان اینکه برخی از تخلفات به نحوی بوده است که از حیطه تخلف خارج شده و جرم تلقی می‌شود، گفت: این گونه پرونده‌ها برای رسیدگی به قوه قضاییه ارجاع داده می‌شوند، به طور مثال شرکتی مجوز واردات ۱۵۰ خودرو را داشته، اما از ۴ هزار مشتری پول دریافت کرده و خودرو را تحویل نداده است.

اسفنانی گفت: ۱۹ هزار پرونده خودرویی داشتیم که حدود ۴۹۵۰ پرونده طی امسال تشکیل شده است.

او با بیان اینکه عمده تخلفات مربوط به ایران‌خودرو، سایپا، ایران‌خودرو دیزل و سایپا دیزل بوده و علاوه بر این‌ها حدود ۴۰ شرکت واردکننده نیز متخلف هستند، گفت: برخی خودروی کامل وارد می‌کنند و برخی هم در داخل مونتاژ می‌کنند.

معاون وزیر دادگستری و مدیر اداره کل تعزیرات حکومتی تهران با بیان اینکه بیشترین تخلف مربوط به عدم انجام تعهد مبنی بر تحویل خودرو، گرانفروشی و برخی هم تقلب بود، افزود: یعنی خودرویی تحت عنوان صفر کیلومتر تحویل داده شده، اما بعد مشخص شده که صفر نبوده و بازسازی شده است.

اسفنانی تصریح کرد: مجموع تخلفاتی که رسیدگی شده، حدود ۲۰۵۰ فقره پرونده بوده و ۸۷۳ میلیارد ارزش تقریبی تخلفات بوده است.

برچسب ها
اخبار مرتبط

توضیحات سازمان حمایت در مورد صدور مجوز افزایش قیمت روغن موتور

اکوبورس: مدیرکل دفتر هماهنگی اموراستان‌ها و نظارت بر تشکل‌های سازمان حمایت مصرف کنندگان به ارائه توضیحاتی درباره صدور مجوز سازمان حمایت برای افزایش 53 و 40 درصدی روغن موتور دیزلی و بنزینی پرداخت.

۱۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!