صفحه نخست »» اقتصادی »» طلا و خودرو ۱۲:۵۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
مدیر اداره کل تعزیرات حکومتی تهران:

تخلفات برخی از خودروسازان به جرم تبدیل شده است

اکوبورس: اسفنانی گفت: برخی از تخلفات خودروسازان به نحوی بوده که از حیطه تخلف خارج شده است و جرم تلقی می‌شود.
تخلفات برخی از خودروسازان به جرم تبدیل شده است

به گزارش اکوبورس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد علی اسفنانی معاون وزیر دادگستری و مدیر اداره کل تعزیرات حکومتی تهران اظهار کرد: تخلفات انجام شده از سوی برخی از خودروسازان متفاوت است و شرکت‌هایی که عدم انجام تعهد کرده باشند، ملزم به انجام تعهد می‌شوند.

او با بیان اینکه در عمل به تعهدات برخی از شرکت‌ها به مشکلاتی برخورده‌اند، چرا که قیمت خودرو از زمان ثبت نام تا زمان تحویل دارای نوساناتی بوده است، گفت: گرانفروشی ۲ تا ۴ برابری را محکوم به جزای نقدی و جبران خسارت شاکیان می‌کنیم.

اسفنانی درباره میزان پرونده‌های شرکت‌های دیگر خودروسازی گفت: برخی از پرونده‌ها دارای ۶ هزار یا ۴ هزار شاکی هستند.

معاون وزیر دادگستری و مدیر اداره کل تعزیرات حکومتی تهران با بیان اینکه برخی از تخلفات به نحوی بوده است که از حیطه تخلف خارج شده و جرم تلقی می‌شود، گفت: این گونه پرونده‌ها برای رسیدگی به قوه قضاییه ارجاع داده می‌شوند، به طور مثال شرکتی مجوز واردات ۱۵۰ خودرو را داشته، اما از ۴ هزار مشتری پول دریافت کرده و خودرو را تحویل نداده است.

اسفنانی گفت: ۱۹ هزار پرونده خودرویی داشتیم که حدود ۴۹۵۰ پرونده طی امسال تشکیل شده است.

او با بیان اینکه عمده تخلفات مربوط به ایران‌خودرو، سایپا، ایران‌خودرو دیزل و سایپا دیزل بوده و علاوه بر این‌ها حدود ۴۰ شرکت واردکننده نیز متخلف هستند، گفت: برخی خودروی کامل وارد می‌کنند و برخی هم در داخل مونتاژ می‌کنند.

معاون وزیر دادگستری و مدیر اداره کل تعزیرات حکومتی تهران با بیان اینکه بیشترین تخلف مربوط به عدم انجام تعهد مبنی بر تحویل خودرو، گرانفروشی و برخی هم تقلب بود، افزود: یعنی خودرویی تحت عنوان صفر کیلومتر تحویل داده شده، اما بعد مشخص شده که صفر نبوده و بازسازی شده است.

اسفنانی تصریح کرد: مجموع تخلفاتی که رسیدگی شده، حدود ۲۰۵۰ فقره پرونده بوده و ۸۷۳ میلیارد ارزش تقریبی تخلفات بوده است.

برچسب ها
اخبار مرتبط

با محدودیت‌های درآمدی مواجه هستیم/ارز ترجیحی را مفید به حال کشور نمی‌دانم

اکوبورس: معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر اینکه گرانی زمینه ها و پیش فرض هایی دارد، گفت: با یک کسری بودجه جدی و محدودیت‌های درآمدی مواجه هستیم و چیزی که تحویل گرفتیم تورم بالایی بود.

۱۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ ادامه مطلب

۴ محصول جدید بهمن موتور در راه بازار

اکوبورس: مدیرعامل گروه بهمن موتور از ورود یک خودروی سبک تجاری، یک سدان و نسخه ارتقا یافته دومحصول دیگنیتی و فیدلیتی “پرستیژ” خبر داد و ضمن اشاره به تداوم همکاری با مزدا و سایر شرکای خارجی در شرایط فعلی، اعلام کرد که با رفع تحریم‌ها، همکاری‌ها با شرکای خارجی بیشتر هم خواهد شد.

۱۰:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ ادامه مطلب

افزایش تولید خودرو شدنی است؟

اکوبورس: محبی نژاد گفت: برنامه‌ای که برای سال ۱۴۰۱ در نظر گرفته شده است، تولید یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه است، نمی‌توان گفت نشدنی است، بلکه قطعا شدنی است.

۱۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۹ ادامه مطلب

فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو از امروز آغاز شد

اکوبورس: اجرای بیست‌وچهارمین مرحله از فروش‌فوق‌العاده محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو از امروز (سه‌شنبه) با عرضه چهار محصول از سبد محصولات این گروه خودروسازی آغاز شده و به مدت چهار روز (تا پایان روز جمعه ۲۳ مهرماه) مهلت برای ثبت‌نام متقاضیان در نظر گرفته شده است. مشتریان دقت کنند که تنها سه روز پس از اعلام فهرست نهایی منتخبان فرصت واریز وجه خودرو و تکمیل ثبت‌نام خود را دارند و شرط الزام در رهن شرکت ماندن یکساله سند خودرو اعمال می‌شود.

۱۱:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!