صفحه نخست »» بازار سرمایه »» بورس کالا و انرژی ۱۱:۴۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
طاهری در صحن مجلس:

فولاد باید وارد زنجیره بورس شود

اکوبورس: عضو کمیسیون صنایع گفت: یکی از دلایل آشفتگی بازار فولاد عدم رصد انبار، معادن، بورس و مناطق آزاد در حوزه فولاد است.
فولاد باید وارد زنجیره بورس شود

به گزارش اکوبورس به نقل از مصطفی طاهری در جلسه  علنی امروز مجلس در جریان رسیدگی به طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار در موافقت با کلیات این طرح گفت: فولاد به عنوان کالای استراتژیک است که در ایران خودکفا هستیم و می‌توانیم با آن نیاز ارزی کشور را تأمین کنیم.

وی تصریح کرد: این مبلغ دو برابر بودجه عمومی دولت است که نسبت به سال گذشته جهش داشته، ولی هزینه‌های آن افزایش نیافته است، لذا برای ساماندهی زنجیره فولاد با توجه به کاربرد وسیع آن در ساختمان، وسایل خانگی نیازمند ساماندهی بودیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در ادامه با اشاره به ۴ محور این طرح اظهار کرد: فروش داخلی، صادرات و فروش خارجی، سامانه تجارت و تشکیل کمیته‌ای در این موضوع از جمله مواردی است که در این طرح بررسی می‌شود.

طاهری تصریح کرد: برای کنترل بازار فولاد، فروش داخل را مکلف کرده‌ایم که کل زنجیره وارد بورس شود و اگر مشتری نداشت به بخش صادرات واگذار شود، که از این طریق عرضه محصولات فولاد به اندازه نیاز خواهد بود و موجب اشتغال نیز می‌شود.

وی با اشاره به سامانه تجارت طراحی شده در این طرح گفت: یکی از دلایل آشفتگی بازار فولاد عدم رصد انبار، معادن، بورس و مناطق آزاد در حوزه فولاد است که سامانه تجارت باعث شفافیت زنجیره فولاد خواهد شد.

عضو کمیسیون صنایع عنوان کرد: امضا‌های طلایی مشکلات بسیاری را ایجاد کرده‌اند که این طرح باعث رفع این آسیب خواهد شد.

برچسب ها
اخبار مرتبط

عرضه انواع فرآورده پالایشی و میعانات گازی در بورس انرژی

اکوبورس: امروز سه شنبه ۱۶ دی ماه، کالاهای برش سنگین پتروشیمی بندر امام، میعانات گازی شرکت کربنات سدیم کاوه و نیتروژن مایع پتروشیمی تبریز در رینگ داخلی و رافینت۲ شرکت پتروشیمی شیمی بافت، ریفورمیت و هیدروکربن سنگین پتروشیمی بوعلی سینا، میعانات گازی مجتمع گاز پارس جنوبی و نفتای کامل پالایش نفت لاوان در رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران عرضه خواهد شد.

۱۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ ادامه مطلب

نخستین ملک وزارت دفاع در بورس کالای ایران معامله شد

اکوبورس: لحظاتی پیش نخستین ملک وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح واقع در شهرستان دماوند-دشت مشاء به مساحت ٣٦٢٣ مترمربع و با قیمت پیشنهادی عرضه کننده یعنی ۱۳۰میلیارد ریال در بورس کالای ایران به فروش رفت.

۱۶:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!