صفحه نخست »» بازار سرمایه ۱۶:۲۱ ۱۳۹۹/۱۰/۰۲

شاخص بورس صعودی شد

اکوبورس: شاخص کل در بازار بورس امروز (سه‌شنبه) هشت هزار و ۴۹۶ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به عدد یک میلیون و ۴۴۴ هزار واحد رسید.
شاخص بورس صعودی شد

به گزارش اکوبورس، در معاملات امروز بیش از ۱۱ میلیارد و ۲۸۹ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۲۳ هزار و ۹۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با هفت هزار و ۹۶۵ واحد افزایش به ۴۶۰ هزار و ۳۸۸ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با پنج هزار و ۲۱۴ واحد رشد به ۳۰۱ هزار و ۳۶۰ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۱۰ هزار و ۸۸۷ واحد و شاخص بازار دوم ۷۰۲ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد نفت و گاز پتروشیمی تامین (کگل) با ۹۵۶ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۹۱۲ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۸۰۲ واحد، بانک پارسیان (وپارس) با ۷۰۹ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۶۷۳ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۶۵۰ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۶۰۷ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۵۲۲ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۵۰۴ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۴۵۱ واحد، سرمایه گذاری ملی ایران (ونیکی) با ۴۵۰ واحد، سایپا (خساپا ) با ۴۴۳ واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۴۰۸ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

برپایه این گزارش امروز نماد صنایع پتروشیمیخلیج فارس (فارس) با دو هزار و ۵۳۳ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۱۰۹ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (َستا) با ۷۰۶ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۴۲۱ واحد، قولاد خراسان (فخاس) با ۴۰۵ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۳۵۷ واحد و پالایش نفت اصفهان(شپنا) با ۳۰۶ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

پالایش نفت اصفهان (شپنا)، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، ایران خودرو (خودرو)، بانک تجارت (وتجارت )، سایپا (خساپا)، سرمایه گذاری سیمان تامین (سیتا) و  ملی صنایع مس ایران (فملی) درگروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه سه میلیارد و ۴۶۱ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۴ هزار و ۹۶۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۷۴ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۲۰ هزار و ۱۱۹ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۳۷۹ هزار برگه سهم به ارزش ۷۱ هزار و ۸۶۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای بیمه پاسارگاد (بپاس)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، بیمه کوثر (کوثر)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، اعتباری ملل (وملل)، صنعتی مینو (غصینو) و توکاریل (توریل) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

امروز نمادهای پلیمر آریاساسول (آریا)، پتروشیمی مارون (مارون)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، نیروگاه زاگرس کوثر (بزاگرس)، بیمه تجارت نو (بنو) و پالایش نفت شیراز (شراز) تاثیر منفی بر شاخص این بازار را داشتند.

برچسب ها
اخبار مرتبط

پیش‌بینی آینده بورس

اکوبورس: حدود دو هفته است که ترمز صعود بازار سرمایه کشیده شده است؛ به طوریکه شاخص کل بورس که از مرز یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد نیز گذر کرده بود روز گذشته به یک میلیون و ۴۵۰ هزار واحد رسید. اتفاقی که یک تحلیلگر بازار سرمایه دلیل آن وجود چند ابهام برای این بازار می‌داند و بر این باور است که هرچند قیمت ها در بازار ارزنده است اما احتمالا این روند تا اواسط مهرماه ادامه خواهد داشت.

۱۰:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ ادامه مطلب

پیشنهاد عرضه سهام تعاونی ها در بورس

اکوبورس: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تایید بی‌مهری های بسیاری که در سال‌های اخیر نسبت به بخش تعاون شده بر ضرورت افزایش اقبال عمومی و جلب اعتماد مردم به تعاونی ها تاکید کرد.

۱۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!