صفحه نخست »» بازار سرمایه ۱۶:۱۸ ۱۳۹۹/۰۹/۳۰

شاخص بورس ۵ هزار واحد کاهش یافت

اکوبورس: شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) پنج هزار و ۸۷۰ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به عدد یک میلیون و ۴۳۹ هزار واحد رسید.
شاخص بورس ۵ هزار واحد کاهش یافت

به گزارش اکوبورس، در معاملات امروز بیش از ۹ میلیارد و ۷۴۰ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۱۳ هزار و ۵۲۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با دو هزار و ۵۳۴ واحد افزایش به ۴۴۷ هزار و ۸۲۷ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۶۸۸ واحد رشد به ۲۹۳ هزار و ۱۵۱ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول هفت هزار و ۳۲۱ واحد و شاخص بازار دوم یک هزار و ۱۹۴ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۴۱۱ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با یک هزار و ۱۴۳ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۹۸۳ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۵۴۶ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۴۹۱ واحد، پتروشیمی خارک (شخارک) با ۳۳۲ واحد، پتروشیمی فناوران (شفن) با ۳۲۷ واحد، خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۲۹۹ واحد و بورس اوراق بهادار تهران (بورس) با ۲۷۹ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

برپایه این گزارش امروز نماد پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۱۲۱ واحد، ایران خودرو (خودرو) با یک هزار و ۱۱۲ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۹۲۲ واحد، بانک ملت (وبلمت) با ۷۱۲ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۶۹۸ واحد، بانک پارسیان (وپارس) با ۶۹۲ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۶۷۸ واحد و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۶۴۱ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، پالایش نفت بندرعباس (شبندر)، ایران خودرو (خودرو)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، بانک تجارت (وتجارت )، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) و سایپا درگروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه دو میلیارد و ۳۹۳ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۱ هزار و ۴۷۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۲۵۱ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۹ هزار و ۶۸۸ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۹۹۴ هزار برگه سهم به ارزش ۶۱ هزار و ۵۴۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای پتروشیمی مارون (مارون)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پلیمر آریاساسول (آریا)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، صنعتی مینو (غصینو) و سنگ آهن گهرزمین (کگهر) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

امروز نمادهای مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، بانک دی (دی)، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، نیروگاه زاگرس کوثر (بزاگرس)، ویتانا (غویتا) و نفت پاسارکاد (شپاس) تاثیر منفی بر شاخص این بازار را داشتند.

برچسب ها
اخبار مرتبط

پیش‌بینی آینده بورس

اکوبورس: حدود دو هفته است که ترمز صعود بازار سرمایه کشیده شده است؛ به طوریکه شاخص کل بورس که از مرز یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد نیز گذر کرده بود روز گذشته به یک میلیون و ۴۵۰ هزار واحد رسید. اتفاقی که یک تحلیلگر بازار سرمایه دلیل آن وجود چند ابهام برای این بازار می‌داند و بر این باور است که هرچند قیمت ها در بازار ارزنده است اما احتمالا این روند تا اواسط مهرماه ادامه خواهد داشت.

۱۰:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ ادامه مطلب

پیشنهاد عرضه سهام تعاونی ها در بورس

اکوبورس: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تایید بی‌مهری های بسیاری که در سال‌های اخیر نسبت به بخش تعاون شده بر ضرورت افزایش اقبال عمومی و جلب اعتماد مردم به تعاونی ها تاکید کرد.

۱۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!