صفحه نخست »» سیاسی ۱۱:۳۵ ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
با موافقت نمایندگان؛

سازمان انرژی اتمی موظف به تامین اورانیوم با غنای بالای ۲۰ درصد شد

اکوبورس: نمایندگان مردم در خانه ملت، سازمان انرژی اتمی را موظف به تأمین اورانیوم با غنای بالای ۲۰ درصد برای مصارف صلح آمیز کردند.
سازمان انرژی اتمی موظف به تامین اورانیوم با غنای بالای ۲۰ درصد شد

به گزارش اکوبورس به نقل ازسازمان انرژی اتمی موظف به تامین اورانیوم با غنای بالای ۲۰ درصد برای مصارف صلح آمیز شدبه گزارش خبرنگار  مجلس  گروه  سیاسی  باشگاه  خبرنگاران  جوان، نمایندگان در جلسه علنی امروز  مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران با ماده ۱ آن موافقت کردند.

در جریان بررسی این ماده؛ حسینعلی حاجی دلیگانی پیشنهاد افزودن عبارت «جهت مسائل صلح آمیز» پس از عبارت «تصویب این قانون» را مطرح کرد که نمایندگان این پیشنهاد را  به تصویب رساندند.

براساس ماده ۱ اصلاح شده طرح مذکور؛ «در راستای تامین شروط ۹گانه مقام معظم رهبری در خصوص توافق هسته‌ای، سازمان انرژی اتمی ایران موظف است بلافاصله پس از تصویب این قانون، جهت مسائل صلح آمیز نسبت به تولید اورانیوم با غنای ۲۰درصد اقدام و سالانه به میزان حداقل ۱۲۰ کیلوگرم آن را در داخل کشور ذخیره کند و همچنین سازمان مذکور موظف است نیاز کشور برای مصارف صلح آمیز به اورانیوم با غنای بالای ۲۰ درصد را به طور کامل و بدون تأخیر تأمین کند.»

برچسب ها
اخبار مرتبط
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!