صفحه نخست »» اقتصادی »» اقتصاد کلان ۱۶:۱۶ ۱۳۹۹/۰۸/۲۸

وزیر اقتصاد: دولت نفعی از توقف کالا در گمرک نمی‌برد

اکوبورس: وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: دولت نفعی از توقف کالا در گمرک نمی‌برد، بنابراین در اظهارنظرها رعایت انصاف را بکنید.
وزیر اقتصاد: دولت نفعی از توقف کالا در گمرک نمی‌برد

به گزارش اکوبورس، «فرهاد دژپسند» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره برخی ادعاها نسبت به ترخیص کالا از گمرک، افزود: چنانچه کالا در گمرک بماند هم وارد کننده و هم دولت متضرر می‌شوند و در عرضه کالای ضروری با کمبود مواجه می‌شویم.

وی توضیح داد: برخی به اشتباه کالای موجود در بنادر یا پایانه‌ها را به عنوان کالای گمرکی تلقی می‌کنند در حالی که کالای گمرکی، کالای است که اظهارنامه گمرکی داشته باشد و بعد از اظهار گمرکی در سطح ترخیص طبقه‌بندی می‌شود.

دژپسند گفت: کالاهایی که در بنادر و پایانه‌ها هستند به دنبال حل مشکل ثبت سفارش هستند.

وزیر اقتصاد تصریح کر: دولت، وزارتخانه های اقتصاد، صنعت و گمرک به دنبال این هستند که در اولین فرصت و با سرعت بالا کالا از گمرک ترخیص شود.

 

 

زمینه‌های پایداری بازار سرمایه ادامه دارد 
وی درباره بازار سرمایه گفت: بازار سهام به طور طبیعی، روندی دارد که با نوع تصمیماتی که در شورای بورس اتخاذ شد و یکسری از عوامل محرک، تقاضا را به جریان انداختیم و تقویت کردیم و باید این شرایط تداوم داشته باشد.  
وزیر اقتصاد گفت: آمادگی داریم در شرایطی که این پایداری ادامه یابد با عرضه اولیه‌ها ثبات مستمر را ایجاد کنیم.  
وی افزود: از جانب دولت تمام زمینه‌های پایداری روند بازار سهام ادامه دارد.  
دژپسند گفت: امیدوارم افرادی که راجع‌به بازار سرمایه اظهارنظر می‌کنند با دقت بیشتر و رعایت جوانب این کار را انجام دهند و سهامداران دقت کنند که مباحث را تحلیل کنند و معاملات را با توجه به این مسائل انجام دهند.  
وزیر اقتصاد درباره لایحه بودجه سال آینده گفت: در تدوین لایحه بودجه سعی کردیم وابستگی بودجه به نفت کمتر باشد و امیدواریم سال آینده نیز همچون امسال این روند، تداوم یابد.  
وی افزود: مالیات نقش محوری در بودجه خواهد داشت و تلاش می‌کنیم درآمد مالیاتی در بودجه سهم بیشتری داشته باشد اما باید شرایط اقتصادی را در نظر بگیریم.

برچسب ها
اخبار مرتبط

نرخ ۴۲۰۰ تومانی برای ارز ترجیحی حذف شد

اکوبورس: سخنگوی ستاد بودجه از حذف ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی در لایحه بودجه سال آینده خبر داد و گفت:‌ ارز ترجیحی از سال آینده با نرخ ۱۱هزار تومان برای واردات کالاهای اساسی مبنای عمل قرار می‌گیرد.

۱۶:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ ادامه مطلب

قیمت سکه و طلا در ۱۲ آذر

اکوبورس: اکوبورس: قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید بر اساس نرخ اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران، ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

۱۶:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!