صفحه نخست »» بازار سرمایه ۱۶:۰۸ ۱۳۹۹/۰۸/۲۴

رشد ۲۶ هزار واحدی شاخص بورس

اکوبورس: شاخص کل در بازار بورس امروز (‌شنبه) ۲۶ هزار و ۵۱۶ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۲۴۷ هزار واحد رسید.
رشد ۲۶ هزار واحدی شاخص بورس

به گزارش اکوبورس، براساس معاملات امروز بیش از پنج میلیارد و ۳۹ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶۱ هزار و ۹۱۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با چهار هزار و ۵۲۳ واحد افزایش به ۳۶۹ هزار ۵۲۷ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با دو هزار و ۹۶۲ واحد رشد به ۲۴۲ هزار و ۱۴ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۲۳ هزار و ۸۱۰ واحد و شاخص بازار دوم ۳۶ هزار و  ۳۷۲ واحد افزایش داشت.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با سه هزار و ۲۴ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۶۴۱ واحد، ایران خودرو (خودرو) با یک هزار و ۲۶۹ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۱۷۴ واحد، بانک ملت (وبملت) با یک هزار و ۸۹ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۶۵ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۹۹۹، پالایش نفت تهران (شتران) با ۹۲۷ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۸۲۶ واحد، شرکت سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۸۱۴ واحد و پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۷۸۴ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

 نماد توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با دو هزار و ۹۲۳ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۹۸۱ واحد، صنایع آذرآب (فاذر) با ۲۲۳ واحد، خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۱۴۱ واحد، سرمایه گذاری شاهد (ثشاهد) با ۷۴ واحد، سرمایه گذاری آتیه دماوند (واتی) با ۷۴ واحد، تامین سرمایه امید (امید) با ۶۹ واحد، پارس الکتریک ایران (لپارس) با ۶۰ واحد، صنایع خاک چینی ایران (کخاک) با ۵۷ واحد و آهنگری تراکتورسازی ایران (خاهن) با ۵۱ واحد هم تاثیر منفی بر شاخص گذاشتند.

برپایه این گزارش امروز نماد سرمایه‌گذاری شاهد، سرمایه‌گذاری نیرو، سرمایه گذاری سیمان تامین، صنعتی زر ماکارون، تولید نیروی برق آبادان، تامین سرمایه امین و توسعه معادن و فلزات در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۹۳۶ میلیون و ۶۶۵ هزار برگه سهم به ارزش پنج هزار و ۹۹۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۳۹۹ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۵ هزار و ۹۹۴ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۲۳۰ هزار برگه سهم به ارزش ۴۲ هزار و ۲۳۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، پلیمر آریاساسول (آریا)، بیمه پاسارگاد (بپاس)،‌ هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)،‌ فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، پتروشیمی مارون (مارون)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)،‌ برق و انرژی پیوند گستر پارس (بپیوند) و بانک دی (ودی) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد مدیریت انرژی تمید تابان هور (وهور)، شرکت سرمایه گذاری توسعه و عمران استان کرمان (کرمان)، بیمه تجارت نو (بنو)، بیمه کوثر (کوثر)، نیروگاه زاگرس کوثر (بزاگرس)، فرآروده زغال سنگ پرورده طبس (کپرور)،‌ نفت پاسارگاد (شپاس)،‌ شرکت بیمه اتکایی امین (اتکام)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، عمران و توسعه شاهد (ثشاهد)،  شهرسازی و خانه سازی باغمیشه (ثباغ)، گروه کارخانجات صنعتی تبرک (تبرک)، سیمان لار سبزوار (سبزوا) و کشت و صنعت شریف آباد (زشریف) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

برچسب ها
اخبار مرتبط

انتفاع عادلانه سهامداران، کارخانه‌ها و مصرف‌کنندگان با عرضه سیمان در بورس کالا

اکوبورس: پیش از ورود سیمان به بورس کالا، قیمت‌گذاری که روی محصولات سیمان انجام می‌شد به هیچ وجه مطلوب کارخانه‌های سیمان نبود. سیمان توسط عوامل معدودی توزیع می‌شد و رانت قابل توجهی نصیب دلالان می‌کرد. عرضه سیمان در بورس کالا، نه تنها سهامداران کارخانه‌های سیمان را از سودآوری قابل قبولی منتفع می‌کند، بلکه برای مصرف‌کننده نیز دریافت سیمان با نرخ پایین‌تر امکان‌پذیر می‌کند. از طرف دیگر، قیمت‌گذاری بر محصولات سیمانی در بورس کالا، امکان سرمایه‌گذاری مجدد برای این کارخانه‌ها میسر می ‎شود.

۱۵:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ادامه مطلب

رونق معاملات بورس با تعدیل نرخ بهره بین بانکی و افت هیجانات کاذب

اکوبورس: یک کارشناس بازار سرمایه گفت: مسایلی مانند به تعادل رسیدن معاملات سهام، کاهش هیجان منفی و کاذب و بازگشت منطق به معاملات، ریزش شدید قیمت‌ها و جذاب شدن آنها برای خریداران، نزدیک شدن به فصل مجامع و کاهش نرخ بهره بین بانکی از جمله عوامل تاثیرگذار در بازگشت رشد به معاملات بورس تلقی می‌شوند.

۱۵:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!