صفحه نخست »» بازار سرمایه »» بورس اوراق و بهادر ۱۶:۰۴ ۱۳۹۹/۰۸/۱۱

دولت ۸۸ هزار میلیارد تومان اوراق فروخت+جدول

اکوبورس: در نیمه نخست سال جاری ۸۸.۸ هزار میلیارد تومان اوراق بدهی دولتی منتشر شده که بیش از ۲۲.۹ هزار میلیارد تومان آن در شهریور ماه فروخته شده است.
دولت ۸۸ هزار میلیارد تومان اوراق فروخت+جدول

به گزارش اکوبورس آمارهای بانک مرکزی بیانگر آن است که در 6 ماهه نخست امسال 102.1 هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی منتشر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 310.4 درصد افزایش یافته است.

 

در نیمه نخست سال جاری 88.8 هزار میلیارد تومان اوراق بدهی دولتی منتشر شده که بیش از 22.9 هزار میلیارد تومان آن در شهریور ماه فروخته شده است. طی شش ماه نخست سال جاری انتشار اوراق بدهی دولت نسبت به شهریور سال 98 معادل 466.8 درصد و  نسبت به مدت مشابه سال 98 بالغ بر 466.8 درصد افزایش یافته است.

بیشترین سهم در فروش اوراق مربوط به اوراق مرابحه با 71.8 هزار میلیارد تومان و پس از آن 17 هزار میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی است. ضمن اینکه در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل اوراق سلف موازی استاندارد 100 درصد کاهش یافته است.

همچنین انتشار اوراق بدهی شهرداری نیز نسبت به سال قبل 31.7 درصد کاهش را نشان میدهد ضمن اینکه در تاریخ مورد گزارش برای شهرداری‌ها نیز رقمی بیش از 4.9 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشر شد.

عملکرد انتشار اوراق منفعت و مشارکت در شش ماهه نخست امسال صفر بوده است.

بانک مرکزی ,

 

برچسب ها
اخبار مرتبط
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!