صفحه نخست »» شرکتها ۱۴:۱۷ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹

تونل فاضلاب غرب تهران تا پایان 98 تکمیل می شود

اکوبورس: مدیر پروژه تونل فاضلاب غرب تهران اظهار داشت: این تونل 11 کیلومتری که حفاری آن از 31 مرداد 95 آغاز شد تا پایان سا ل98 تکمیل شده و به شبکه فاضلاب شهری وصل می‌شود.
تونل فاضلاب غرب تهران تا پایان 98 تکمیل می شود

به گزارش اکوبورس به نقل از پایگاه خبری بنیاد مستضعفان، شرکت جنرال مکانیک یکی از شرکت‌های زیرمجموعه بنیاد مستضعفان پیمانکاری ساخت تونل انتقال فاضلاب غرب تهران به طول 11 کیلومتر را برعهده دارد. این به عنوان یکی از هلدینگ‌های بنیاد مستضعفان در این پروژه تونل 11 کیلومتری با قطر 3 متر در زیر زمین در شهر تهران احداث می‌کند.

مدیر پروژه تونل فاضلاب غرشب تهران مربوط به بخش پیمانکاری جنرال مکانیک  گفت: بنیاد مستضعفان توسط شرکت  جنرال مکانیک ساخت تونل 11 کیلومتری را برعهده دارد و شرکت ترکیه‌ای تصفیه‌خانه جنوب غرب تهران را‌ می‌سازد.

آریا ناظم افزود: این تونل از بزرگراه آیت‌الله سعیدی در سی‌متری جی آغاز می‌شود و پس از عبور از یافت‌آباد و بلوار معلم در جوار بزرگراه آزادگان به منطقه فیروزبهرام که تصفیه‌خانه د ر آنجا احداث می‌شود،‌ متصل خواهد شد.

وی بیان کرد: بانک توسعه اسلامی تامین اعتبار این پروژه را برعهده دارد؛ تهران در حال تکمیل شبکه فاضلاب خود است که یکی از آنها طراحی و اجرای همین پروژه تونل مکانیزه با دستگاه TBM است.

ناظم با بیان اینکه مساحت تحت پوشش تونل 20 هکتار است، گفت: آب حاصل از این فاضلاب پس از تصفیه به بخش کشاورزی اختصاص می‌یابد و درصدی هم برای تقویت آب‌های سفره‌های زیرزمینی است.

ویادامه داد: اجرای همزمان پوشش ضد خوردگی با سگمنت‌های بتنی در حفاظ‌های مکانیزه کاری است که توسط ما انجام می‌شود و ا ین برای اولین بار در خاورمیانه است.

ناظم اظهار داشت: دستگاه TBM که تونل با قطر 3 متر در زیر نقاط شهری ایجاد می‌کند تجهیزاتی نوین و جدید است ضمن آنکه مانع از بروز برون‌نشست می‌شود.

وی با بیان اینکه حفاری این تونل 11 کیلومتری از 31 مرداد 95 آغاز شد گفت: تاکنون 5 کیلومتر از این تونل ساخته شده است و پروژه تا پایان 98 به پایان می‌رسد و تونل به شبکه فاضلاب شهری متصل می‌‌شود.

ناظم افزود: این تونل جمعیت 2.1 میلیون نفری را از نظر هدایت فاضلاب پوشش می‌دهد و پیش‌بینی می‌کنیم تونل زودتر از تصفیه خانه به پایان برسد.

وی با بیان اینکه جنرال مکانیک به عنوان زیرمجموعه بنیاد مستضعفان پیمانکار ساخت تونل است گفت:‌ بنیاد تجهیزات نوین حفاری تونل را وارد کشور کرده است که یکی از این تکنولوژی‌ها که جزو اولین هم هست سگمنت‌گذاری با قطر 3 متر است.

ناظم اظهار داشت: احداث این تونل فاضلاب با نوین‌ترین روش‌ها انجام شده است و پیش‌بینی می‌شود تا 100 سال قابلیت ماندگاری داشته باشد.

برچسب ها
اخبار مرتبط
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.