مدیر مجموعه باغ سیب مهرشهر کرج عنوان کرد؛
اکوبورس: مدیرمجموعه باغ سیب مهرشهر در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر کرج گفت: از سال ۹۱ احیای باغ سیب مهرشهر در ۳ فاز مختلف آغاز شد و تا پایان امسال حدود ۹۵ درصد آن احیا می‌شود.
کاشت ۱۷۳ هزار نهال در باغ سیب مهرشهر

به گزارش اکوبورس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، مدیرمجموعه باغ سیب مهرشهر در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر کرج  با تاکید بر اینکه این باغ به دلیل مشکلات عدیده باید دوباره بازسازی شود، گفت: از سال ۹۱ احیای این باغ در ۳ فاز مختلف آغاز شد و تا پایان سال حدود ۹۵ درصد آن احیا می‌شود.

مجیدی با اشاره به کاشت حدود ۱۷۵ هزار اصله نهال برای احیای باغ سیب افزود: در پایان برنامه بازسازی اراضی مهرشهر کرج محصولات باغبانی به ۹ هزار تن میوه خواهد رسید که در این برنامه مسائل زیست محیطی به طور کامل رعایت می‌شود.

وی افزود: باغ مهرشهر کرج مشتمل بر ۹ قطعه است که بیشترین ارقام آن سیب و گلابی است و هیچ تغییر کاربری در زمین انجام نشده و سرمایه‌گذاری اجرای احیا باغ مذکور بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان است.

در این بازدید اعضای شورای شهر کرج بر حفظ و نگهداری این مجموعه ارزشمند و فضای سبز مهم تاکید کردند. باغ سیب مهرشهر قدمت حدود نیم قرن دارد و از ۳۵۰ هکتار اراضی آن ۲۷۲ هکتار متعلق به بنیاد مستضعفان و نزدیک به ۸۰ هکتار در مالکیت دانشگاه علامه طباطبایی قرار دارد.
نظر شما: