صفحه نخست »» اقتصادی »» نفت و پتروشیمی ۱۳:۵۴ ۱۳۹۹/۰۸/۰۷

همراهی کرونا و افزایش ذخیره نفت در کاهش قیمت طلای سیاه

اکوبورس: قیمت نفت امروز در بازارهای جهانی تحت تاثیر افزایش ذخیره نفت آمریکا و همچنین بالا رفتن تعداد مبتلایان و تلفات کرونا، با کاهش حدود ۲.۵ درصدی همراه شد.
همراهی کرونا و افزایش ذخیره نفت در کاهش قیمت طلای سیاه

به گزارش اکوبورس، در روزهایی که بازارهای جهانی به دلیل افزایش مبتلایان به کرونا، نگران کاهش تقاضای نفت هستند، آمارهایی که از آمریکا درباره ذخیره نفت به گوش می رسد باعث تضعیف بیشتر قیمت طلای سیاه در بازار شده است.

آمارها نشان می دهد که تعداد فوتی های ناشی از کرونا در اروپا با ۴۰ درصد افزایش همراه شده و این موضوع نگرانی ها را نسبت به بازگشت محدودیت ها و اعمال قرنطینه افزایش داده است.

در کنار آن اما افزایش ذخیره نفت در آمریکا باعث شده تا قیمت نفت تضعیف شود.

همچنین پیش بینی ها نشان می دهد به دلیل روند کند دستیابی به واکسن کرونا، در ما ه های پایانی سال ۲۰۲۰، شاهد تغییر محسوس در تقاضای سوخت نخواهیم بود و این موضوع باعث می شود تقاضا برای نفت پایین بماند.

با توجه به این عوامل، ‌ قیمت نفت برنت امروز ۲.۲ درصد از ارزش خود را از دست داد و ۴۰ دلار و ۲۸ سنت در هر بشکه قیمت خورد.

نفت شاخص آمریکا نیز با افتی ۲.۹ درصدی با قیمت ۳۸ دلار و ۴۴ سنت در هر بشکه به فروش رسید.

به نظر می رسد تا زمانی که آینده مشخصی از همه گیری کرونا در جهان وجود نداشته باشد، طلای سیاه نمی تواند به افزایش قیمت ها امیدی داشته باشد.

برچسب ها
اخبار مرتبط

تصمیم اوپک تاثیری بر بازار نفت ایران خواهد داشت؟

اکوبورس: اوپک و متحدانش مذاکرات درباره سیاست تولید سال ۲۰۲۱ را در پی اختلاف درباره میزان تولید نفت در بحبوحه تقاضای ضعیف به دلیل پاندمی ویروس کرونا تا روز پنج شنبه به تعویق انداختند و آنطور که کارشناسان می گویند این مساله تاثیری در شرایط فعلی بازار نفت ایران ندارد.

۱۶:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ ادامه مطلب

اختلاف در اوپک نفت را ارزان کرد

اکوبورس: تا ساعاتی دیگر صد و هشتادمین نشست اوپک در حالی برگزار خواهد شد که اختلاف در بین برخی اعضا باعث شده تا قیمت نفت کاهش بیش از ۱.۵ درصد را در بازارهای جهانی تجربه کند.

۱۶:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!