صفحه نخست »» اجتماعی ۱۱:۴۰ ۱۳۹۹/۰۸/۰۷

توسعه تست تنفسی برای تشخیص کرونا در یک دقیقه

اکوبورس: محققان انگلیسی مشغول توسعه تستی هستند که در یک دقیقه نشانگرهای کووید۱۹ را در تنفس فرد شناسایی می کند.
توسعه تست تنفسی برای تشخیص کرونا در یک دقیقه

به گزارش اکوبورس به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از پرس اسوسیشن، محققان انگلیسی مشغول توسعه یک تست تنفسی کووید۱۹ هستند که در یک دقیقه ابتلای فرد به این بیماری را شناسایی می کند.

فناوری به کار رفته در این تست، به عنوان بخشی از پروژه «توکسی-تریاژ» ( TOXI-Triage) توسعه یافته که از نشانگرهای تنفسی برای شناسایی سریع کووید۱۹ میان دیگر بیماری ها استفاده می کند.

محققان دانشگاه لافبورو انگلیس پروژه «توکسی- تریاژ»  را ۴ سال قبل آغاز کردند. آنها با تغییر کاربری برخی فناوری های فعلی مشغول توسعه این تست هستند.

در این پژوهش محققان ۹۸ فرد را انتخاب کردند که ۳۱ نفر آنان مبتلا به ویروس کرونا بودند. هدف آنها شناسایی نشانگرهای زیستی در نفس فرد مبتلا به کووید۱۹ و تمایز آن از نشانگر بقیه بیماری های تنفسی بود.

 پل توماس یکی از استادان دپارتمان شیمی دانشگاه لافبورو معتقد است هرچند نتایج این تست نویدبخش بوده اما به اطلاعات بیشتری برای توسعه آن نیاز است.

برچسب ها
اخبار مرتبط

تست 20 دقیقه‌ای در بیمارستان ها ممنوع

اکوبورس: وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید با جدیت دنبال شود خطاب به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: با هیچ‌کسی مماشات نکنید و هر پروتکل شکنی معادل مرگ و میر است.

۱۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ ادامه مطلب

کاهش۴۰ درصدی تصادفات فوتی

اکوبورس: جانشین رئیس پلیس راهور ناجا گفت: با اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند کرونایی در هفته گذشته تصادفات منجر به فوت بیش از ۴۰ درصد کاهش و تصادفات جرحی هم حدود ۳۰ درصد کاهش داشته است.

۱۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ ادامه مطلب

آخرین آمار صادرات دانش بنیان‌ها

اکوبورس: معاون دفتر توسعه کسب و کار بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: طبق آخرین آمار ۳۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کل صادرات مستمر دارند که بیشترین آن در حوزه صنایع معدنی است.

۱۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!