صفحه نخست »» اقتصادی »» نفت و پتروشیمی ۱۳:۲۱ ۱۳۹۹/۰۸/۰۳

ادعای وال استریت ژورنال درباره نفتکش‌های ایرانی

اکوبورس: وال استریت ژورنال به نقل از اسناد و مقامات آمریکایی در گزارشی مدعی شد که نفتکش‌های ایرانی برای انتقال کشتی به کشتی نفت خام و دور زدن تحریمهای آمریکا در آبهای عراق پنهان می شوند!
ادعای وال استریت ژورنال درباره نفتکش‌های ایرانی

به گزارش اکوبورس، منابع آگاه به وال استریت ژورنال گفته اند بندر عراقی فاو یکی از نقاط مورد استفاده برای انتقال کشتی به کشتی نفت است و نفتکش‌های ایرانی محموله خود را به کشتیهای دیگری منتقل می کنند که در آنها نفت ایرانی با نفت منابع دیگر برای جلوگیری از شناسایی شدن ترکیب می شود.

این پایگاه خبری آمریکایی در ادامه گزارش خود مدعی شده که ظاهرا چنین انتقالهایی به کسب و کار پرسود برای کسانی که در آن مشارکت دارند و به فروش این نفت به عنوان نفت عراقی می پردازند، تبدیل شده است. انتقالهای کشتی به کشتی نه تنها در سواحل عراق بلکه در نقاط دیگر هم صورت می‌گیرد و به روشی برای رساندن نفت ایران به خریداران خارجی زیر سایه تحریمها تبدیل شده است. اگرچه تحریمهای آمریکا تولید نفت ایران را متاثر کرده است اما طبق آمار تانکر تِرکِر، این کشور بیش از ۸۰۰ هزار بشکه در روز نفت صادر می کند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، چین بزرگترین خریدار نفت ایران است و ماههاست که به ذخیره سازی نفت ارزان ایرانی پرداخته است. سیمون واتکینز در گزارشی برای اویل پرایس به نقل از منابع آگاه در وزارت نفت ایران نوشته بود چین در فاصله اول ژوئن تا ۲۱ ژوییه حدود ۸.۱ میلیون بشکه نفت ایران را خریداری کرده اما گزارشهای رسمی چین نشان می دهد که این کشور در ماه ژوئن نفتی از ایران وارد نکرده است.

برچسب ها
اخبار مرتبط

تصمیم اوپک تاثیری بر بازار نفت ایران خواهد داشت؟

اکوبورس: اوپک و متحدانش مذاکرات درباره سیاست تولید سال ۲۰۲۱ را در پی اختلاف درباره میزان تولید نفت در بحبوحه تقاضای ضعیف به دلیل پاندمی ویروس کرونا تا روز پنج شنبه به تعویق انداختند و آنطور که کارشناسان می گویند این مساله تاثیری در شرایط فعلی بازار نفت ایران ندارد.

۱۶:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ ادامه مطلب

اختلاف در اوپک نفت را ارزان کرد

اکوبورس: تا ساعاتی دیگر صد و هشتادمین نشست اوپک در حالی برگزار خواهد شد که اختلاف در بین برخی اعضا باعث شده تا قیمت نفت کاهش بیش از ۱.۵ درصد را در بازارهای جهانی تجربه کند.

۱۶:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!