صفحه نخست »» سیاسی ۱۲:۱۰ ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
در بیانیه‌ای به مناسبت روز «ملل متحد»؛

بهرام قاسمی: سازمان ملل هرگز نباید به گروگان هیچ قدرتی در آید

اکوبورس: سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه به مناسبت روز ملل متحد بیانیه‌ای را منتشر کرد.
بهرام قاسمی: سازمان ملل هرگز نباید به گروگان هیچ قدرتی در آید

به گزارش اکوبورس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بهرام قاسمی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه همزمان با ۲۴ اکتبر روز ملل متحد گفت: سازمان ملل متحد در پی جنگ‌ها، نزاع و درگیری و کشتار میلیون‌ها انسان، به عنوان یگانه راه حل مبتنی بر سازوکار‌های پذیرفته شده مجموعه ملل مهم جهان به منظور حفاظت از نسل‌های آینده از بلای جنگ‌های ویرانگر و خانمان سوز که در مقاطع کوتاه جامعه بشری را با انواع مصایب پرشمار و غیرقابل جبران و غیرقابل بیان روبرو ساخت، با تلاش‌ها و با اهدافی متعالی و صلح جویانه و به منظور پاسداشت ارزش‌های انسانی، حقوق اولیه و اساسی انسان‌ها در هر کجای جهان پا به عرصه وجود نهاد.

او افزود: اهدافی والا و بنیادین برای حفظ عدالت و احترام به تمامی معاهدات و حقوق بین المللی و تلاشی برای ارتقای جایگاه اجتماعی، زندگی برتر و آزادی و عدالت برای همگان و زیستنی صلح آمیز و گامی بلند برای حفظ امنیت و ثبات پایدار و توسل به تمامی ابزار‌های مشروع به منظور توسعه اقتصادی و اجتماعی ملل گوناگون و بدین سان در ۲۴ اکتبر ۱۹۴۵ منشور ملل متحد با هزاران امید و آرزو در پی قرن‌ها کشتار میلیون‌ها زن و مرد و کودک بخصوص در قاره اروپا لازم الاجرا شد.

سفیر ایران در فرانسه تصریح کرد: ۲۴ اکتبر، «روز ملل متحد» را گرامی می‌داریم و آن را بهانه‌ای می‌سازیم برای باز اندیشیدنی دگربار پیرامون اهداف والای تاسیس سازمان ملل و تصویب منشور ملل متحد و نقد منصفانه عملکرد این سازمان و اهداف اعلامی آن و آنچه از آن روز تا به امروز بر ما مردم جهان گذشته است، آنچه بود و آنچه شد و آنچه باید باشد. بی شک خیزش و رستاخیزی دیگر برای توان بخشی به این سازمان و بازنگری عملکرد آن در روزگار پرآشوب کنونی و جهان «در حال گذاری»که به واسطه سیاست‌های برخی قدرت‌های جنگ افروز و زیاده خواه، از دامنه و کارآمدی آن به عمد و از سر آگاهی نااهلان زورمدار، بسیار کاسته شده است.

قاسمی ادامه داد: ایالات متحده و برخی شرکای آن تاکنون با توجه به سیاست‌های مخرب یکجانبه گرایانه، سعی در تضعیف تمامی معاهدات بین المللی، نقش سازمان ملل و دیگر سازمان‌های بین المللی داشته اند. همه ما جهانیان که در جهت تقویت جایگاه واقعی سازمان ملل، منشور ملل متحد را امضا کرده ایم، باید برای جلوگیری از تخریب و تضعیف این سازمان جهانی و در مخالفت با یکه تازی‌های ایالات متحده آمریکا کارزاری دراز مدت و همه جانبه را آغاز کنیم.

سفیر ایران در فرانسه بیان کرد: سازمان ملل هرگز نباید به گروگان هیچ قدرتی در آید و باید هم راستای منافع صلح آمیز تمامی ملت‌های جهان، آزاد، مستحکم و اثربخش شود.

برچسب ها
اخبار مرتبط
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!