صفحه نخست »» سیاسی »» سیاسی بین الملل ۱۰:۰۵ ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
قبل از انتقال به بیمارستان؛

ترامپ داروی آزمایشی کرونا دریافت کرد

اکوبورس: دونالد ترامپ که به کووید ۱۹ مبتلا شده، قبل از انتقال به بیمارستان یک آنتی بادی ترکیبی دریافت کرده که هنوز در مرحله آزمایش بالینی و تایید نشده است.
ترامپ داروی آزمایشی کرونا دریافت کرد

به گزارش اکوبورس به نقل از مهر به نقل از  تلگراف، روز گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد به کووید ۱۹ مبتلا شده است. در همین راستا ترامپ قبل از انتقال به بیمارستان یک داروی آزمایشی تایید نشده دریافت کرد.

این داروی آزمایشی در حقیقت یک کوکتل آنتی بادی است که در آن دو یا چند آنتی بادی تولید شده در آزمایشگاه با یکدیگر ترکیب شده اند و پزشکان معتقدند علاوه بر کاهش سطح ویروس کرونا در بدن بیمار، علائم بیماری را نیز کاهش می دهد.

شرکت فناوری زیستی آمریکایی Regeneron این دارو را تولید کرده که هم اکنون در مرحله آزمایش بالینی است. تاکنون هیچ مقام قانونگذاری بهداشتی آن را تایید نکرده است.

شرکت «رجنرون» روز سه شنبه اعلام کرده بود داروی مذکور با ویروس مقابله می کند و همچنین علائم ابتلا به کووید ۱۹ را در بدن  بیمارانی کاهش می دهد که در بیمارستان بستری نشده اند.

به گفته این شرکت زیست فناوری کوکتل آنتی بادی مذکور روی افرادی کارآمدتر است که هنوز بدنشان واکنش ایمنی نسبت به بیماری تولید نکرده است.

با این وجود برخی از کارشناسان سوالاتی درباره استفاده رئیس جمهور از یک داروی تایید نشده مطرح کرده اند.

البته تاکنون نتایج این داروی آزمایشی موفقیت آمیز بوده است. ۲۷۵ نفر از  شرکت کنندگان در آزمایش بالینی پس از دریافت آن، وضعیت مساعدتری داشتند. با این وجود این آزمایش بالینی در مقیاس کوچک انجام شده و هنوز هیچ یک از همتایان پزشکی آن را بررسی نکرده اند.

برچسب ها
اخبار مرتبط

سیاه‌بازی آمریکا برای مقصر جلوه دادن ایران در طولانی شدن مذاکرات

اکوبورس: یک مقام وزارت خارجه آمریکا بدون اشاره به این نکته که لغو تحریم‌های ایران از سوی واشنگتن برای بازگشت به برجام امری ضروری است، تلاش کرد تا تهران را مقصر طولانی شدن مذاکرات وین نشان دهد.

۱۶:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ ادامه مطلب

واکنش وزارت خارجه به ادعای مذاکره مخفیانه ایران و آمریکا در عمان

اکوبورس: سخنگوی وزارت امور خارجه درباره ادعا ترامپ برای مذاکره با ایران و ادعا الجریده درباره مذاکره مخفیانه میان ایران و امریکا در عمان گفت: ترامپ فهم درستی از ماهیت روابط بین الملل و روابط میان ایران و امریکا ندارد. مشاورین ترامپ هم نمی خواهند بفهمند که چه اتفاقی افتاده است. نه مذاکره ای صورت گرفته و نه مذاکره ای صورت خواهد گرفت.

۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!