صفحه نخست »» سیاسی »» سیاسی بین الملل ۱۷:۱۱ ۱۳۹۹/۰۷/۰۳

ترامپ ببازم هم قدرت را تحویل بایدن نمیدهم

اکوبورس: «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز پنجشنبه سخنان رئیس جمهور این کشور درخصوص عدم تحویل مسالمت‌آمیز قدرت درصورت شکست در انتخابات را محکوم کرد.
ترامپ ببازم هم قدرت را تحویل بایدن نمیدهم

به گزارش اکوبورس:به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، بایدن در واکنش به اظهارات چهارشنبه شب «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا گفت: «ما در چه کشوری زندگی می‌کنیم؟»

نامزد حزب دموکرات افزود: «برایم خنده دار است. ببینید، او نامعقول‌ترین حرف‌ها را به زبان می‌آورد. نمی‌دانم در این باره چه بگویم اما [این حرف‌های ترامپ] مرا غافلگیر نمی‌کند».

علاوه بر بایدن، سخنگوی کارزار انتخاباتی او نیز چهارشنبه شب در واکنش به این اظهارات ترامپ گفت: «مردم آمریکا درباره این انتخابات تصمیم می‌گیرند و دولت ایالات متحده کاملاً قادر است متجاوزین را از کاخ سفید بیرون کند».

 

 در پاسخ به سوالی درباره تعهد وی به انتقال مسالمت‌آمیز قدرت در صورت شکست خوردن در انتخابات گفت: «باید ببینیم چه پیش می‌آید... صندوق‌های رأی فاجعه و خارج از کنترل هستند! صادقانه بگویم، انتقالی در کار نخواهد بود بلکه تداوم [ریاست‌جمهوری من را] خواهیم داشت».

 

ترامپ اما در ادامه به صورت ناگهانی صحبت‌های خود را قطع کرده و گفت باید برای پاسخ دادن به یک تماس تلفنی فوری، نشست خبری را ترک کند.

این در حالی است که رأی‌‌گیری زودهنگام برای انتخاب رئیس‌جمهور آمریکا از پنج روز پیش در ایالت‌های «مینه‌سوتا»، «ویرجینیا»، «داکوتای جنوبی» و «وایومینیگ» آغاز شده است. 

 

منبع: فارس

برچسب ها
اخبار مرتبط

واکنش وزارت خارجه به ادعای مذاکره مخفیانه ایران و آمریکا در عمان

اکوبورس: سخنگوی وزارت امور خارجه درباره ادعا ترامپ برای مذاکره با ایران و ادعا الجریده درباره مذاکره مخفیانه میان ایران و امریکا در عمان گفت: ترامپ فهم درستی از ماهیت روابط بین الملل و روابط میان ایران و امریکا ندارد. مشاورین ترامپ هم نمی خواهند بفهمند که چه اتفاقی افتاده است. نه مذاکره ای صورت گرفته و نه مذاکره ای صورت خواهد گرفت.

۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!