صفحه نخست »» سیاسی »» سیاسی بین الملل ۲۰:۴۲ ۱۳۹۹/۰۷/۰۲

حملات پی در پی به آمریکایی ها در عراق

اکوبورس: منابع عراقی شامگاه (چهارشنبه) از دو حمله همزمان به کاروان پشتیبانی و تدارکات نظامیان آمریکایی در استان بابل در مرکز عراق خبر دادند.
حملات پی در پی به آمریکایی ها در عراق

به گزارش اکوبورس:کانال خبری «صابرین نیوز» در این باره نوشت که ۲ کاروان نظامی آمریکایی در ۲ منطقه ابوغریب و شهر حله مرکز استان بابل به وسیله بمب‌های کنار جاده‌ای هدف قرار گرفته است.

این منبع خبری به شمار تلفات احتمالی این دو حمله و عامل آن اشاره‌ای نکرده است.

این دومین حمله به کاروان پشتیبانی و تدارکات نظامیان آمریکایی در روز چهارشنبه است.

روز چهارشنبه همچنین کاروان پشتیبانی و تدارکات نظامیان آمریکایی در استان «صلاح الدین» در شمال بغداد هدف قرار گرفت.

منابع رسمی عراق تاکنون درباره این حمله و جزئیات آن اظهار نظر نکرده‌اند.
سحرگاه دوشنبه نیز در منطقه «الامام» استان «بابل» یک کاروان تدارکات نیروهای آمریکایی با پنج بمب کنار جاده‌ای هدف قرار گرفت.
یکشنبه شب هم یک موشک «کاتیوشا» به پایگاه نظامی «ویکتوریا» در فرودگاه بین‌المللی بغداد شلیک شد که بدون خسارت در زمین‌های اطراف فرودگاه فرود آمد.
در دو ماه گذشته حملات به اهداف و نیروهای اشغالگر آمریکایی در عراق افزایش یافته است.
از مرداد ماه تاکنون حدود ۳۰ کاروان نظامی و پشتیبانی نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین‌المللی در عراق با انفجارهای کنار جاده‌ای هدف قرار گرفته‌اند.
پارلمان عراق دی ماه ۹۸ قانون خروج نیروهای اشغالگر آمریکایی را از این کشور تصویب کرد، ولی آمریکایی‌ها به بهانه‌های مختلف نظیر افزایش اقدامات تروریستی همچنان تلاش دارد حضور خود را در عراق ادامه دهند.
کارشناسان معتقدند که آمریکا با حمایت از گروه‌های تروریستی در عراق تلاش دارد تا به بهانه اقدامات آنان در این کشور همچنان حضور نظامی داشته باشد.

منبع:ایرنا

برچسب ها
اخبار مرتبط

واکنش وزارت خارجه به ادعای مذاکره مخفیانه ایران و آمریکا در عمان

اکوبورس: سخنگوی وزارت امور خارجه درباره ادعا ترامپ برای مذاکره با ایران و ادعا الجریده درباره مذاکره مخفیانه میان ایران و امریکا در عمان گفت: ترامپ فهم درستی از ماهیت روابط بین الملل و روابط میان ایران و امریکا ندارد. مشاورین ترامپ هم نمی خواهند بفهمند که چه اتفاقی افتاده است. نه مذاکره ای صورت گرفته و نه مذاکره ای صورت خواهد گرفت.

۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!