صفحه نخست »» اقتصادی »» نفت و پتروشیمی ۱۵:۲۳ ۱۳۹۹/۰۷/۰۲

مصرف بیش از ۱۰۴ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی در کشور

اکوبورس: سرپرست مدیریت دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران از مصرف بیش از ۱۰۴ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی در کشور در نیمه نخست امسال خبر داد.
مصرف بیش از ۱۰۴ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی در کشور

به گزارش اکوبورس، محمدرضا جولایی  اظهار کرد: مقدار مصرف گاز طبیعی در کل کشور در نیمه نخست امسال ۱۰۴ میلیارد و ۷۹۰ میلیون مترمکعب بوده که سهم بخش خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده ۳۹ میلیارد و ۶۳۰ میلیون مترمکعب، صنایع عمده ۲۳ میلیارد و ۸۲۰ میلیون مترمکعب و نیروگاه‌ها نیز ۴۱ میلیارد و ۳۴۰ میلیون مترمکعب است.

وی تصریح کرد: مقدار گاز تزریق‌شده به شبکه خطوط سراسری در ۶ ماه نخست امسال هم ۱۲۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون مترمکعب بوده است که نسبت به دوره مشابه پارسال افزایش ۵ درصدی نشان می‌دهد.

به گفته سرپرست مدیریت دیسپچینگ شرکت ملی گاز، مصرف گاز طبیعی در نخستین روز پاییز امسال، ۵۵۴ میلیون مترمکعب بوده است.

جولایی همچنین از آمادگی شرکت ملی گاز ایران برای تأمین پایدار گاز در زمستان امسال خبر داد و افزود: تمهیدات شرکت ملی گاز ایران در بخش تولید، انتقال و توزیع گاز از ماه‌ها پیش برای زمستان امسال بسیار مثبت پیش رفته، از این رو امسال هم هیچ مشکلی در مصرف گاز به‌ویژه در بخش خانگی نخواهیم داشت.

 

برچسب ها
اخبار مرتبط

هند از پروژه توسعه میدان گازی ایران کنار گذاشته شد

اکوبورس: خبرگزاری پرس تراست ایندیا به نقل از منابع هندی آگاه گزارش داد ایران تصمیم گرفته است برای توسعه میدان گاز طبیعی فراساحلی "فرزاد بی" که توسط یک شرکت هندی کشف شده و قرار بود توسط گروهی از شرکتهای هندی ساخته شود، از شرکتهای داخلی استفاده کند.

۱۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!