صفحه نخست »» اقتصادی »» اقتصاد کلان ۱۳:۲۴ ۱۳۹۹/۰۷/۰۲

اردکانیان: سال آبی خوبی پیش رو خواهیم داشت

اکوبورس: وزیر نیرو گفت: سال آبی ۹۹-۱۴۰۰ سال خوبی خواهد بود و ان شاء لله کمبود نخواهیم داشت.
اردکانیان: سال آبی خوبی پیش رو خواهیم داشت

به گزارش اکوبورس، رضا اردکانیان در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در اثر سیلاب اخیر، ابتدا در بخش برق حدود ۳۷۰۰ مشترک و در بخش آب بیش از ۱۱۶۰ مشترکمان دچار قطعی شدند. ولی در همان ساعات اولیه جاهایی که مشکل دسترسی نبود اتصال برقرار شد و در بخش برق فقط ۱۰۰ مشترک باقی ماندند. یعنی ۹۷ درصد وصل شدند. در بخش آب هم ۹۴درصد وصل شدند ، چند موردی باقی مانده که منتظر رفع مشکل هستیم.

وی ادامه داد: دیروز اولین روز سال آبی جدید بود؛ سال ۹۹-۱۴۰۰ .سالی که پشت سر گذاشتیم ۹۸-۹۹ از حیث بارش‌ها سال خوبی بود. متوسط ۵۰ ساله ما ۲۵۰ میلیمتر است درحالی که سال گذشته ۳۱۷ میلیمتر بارش داشتیم یعنی ۲۷ درصد بارشمان از متوسط درازمدت بیشتر شد و باعث شد بتوانیم پاسخگوی همه بخش ها باشیم.

وزیر نیرو گفت: در بخش کشاورزی حتی بیش از سال های گذشته توانستیم آب تحویل دهیم. الان هم از حدود ۵۱ میلیارد متر مکعب حجم مخازن حدود بیست و هفت و نیم میلیارد متر مکعب آب داریم. وضعیت خوبی است. جز در دو مورد که شرایط لب به لبی است به تعبیری و ان شاء الله مدیریت خواهد شد دغدغه‌ای نداریم. ان شاءالله مردم رعایت هم خواهند کرد که بدون مشکل این سال آبی را پشت سر خواهیم گذاشت.

اردکانیان تصریح کرد: موضوع بعدی که حتما در خبرها ذکر شده این است که موفق شدیم به عنوان مسئول کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی با افغانستان نمایشگاه تجاری صنعتی را از روز گذشته در کابل با مشارکت بیش از ۷۰ شرکت و تولید کننده ایرانی در بخش های محتلف انرژی و مخابرات برگزار کنیم. معاون برق و انرژی وزارت نیرو مشترکا با وزیر تجارت افغانستان این نمایشگاه را افتتاح کردند و امیدوار هستم که با عرضه خدمات و توانمندی های ایرانی زمینه توسعه برقرار باشد.

وی افزود: همان طور که می دانید ما مرکز منطقه ای را برای مدیریت آب شهری در ایران تاسیس کردیم که با مشارکت سایر کشورهای منطقه و سازمان های بین المللی است. امروز اجلاس سالانه شورای حکام این مرکز در تهران برگزار می شود. به خاطر شرایط کرونا ویدیو کنفرانسی است. ریاست این شورا با وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران است. ۱۵ کشور  به جز خود ایران در این اجلاس  حضور دارند. هشت مورد در سطح وزیر و بقیه در سطح معاون وزیر هستند. کشورهای همسایه و کشورهای اروپایی مثل سوئیس و همچنین کشور عربی مصر در این اجلاس  شرکت  دارند.

برچسب ها
اخبار مرتبط

تهرانی ها منتظر برق رایگان باشند

اکوبورس: از ابتدای آبان ماه طرح برق امید اجرایی خواهد شد که بر اساس آن مشترکان برق پایتخت که الگوی مصرف برق را رعایت کنند، علاوه بر تخفیف در بهای برق مصرفی، در صورت کاهش مصرف به رقمی کمتر از ۱۰۰ کیلووات ساعت در ماه‌های گرم سال شامل خرداد، تیر، مرداد و شهریور و کمتر از ۸۰ کیلووات ساعت در سایر ایام سال، از تخفیف صد درصدی در قبض برق خود بهره مند خواهند شد.

۱۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ ادامه مطلب

الزام رعایت ظرفیت ۶۰ درصدی هواپیماها از اول آبان

اکوبورس: جلسه هم‌اندیشی وزیر راه و شهرسازی با مدیران‌عامل شرکت‌های هواپیمایی برگزار و اعلام شد که پروازهای چارتر از ۲۵ مهر لغو شده است و ادامه نخواهد داشت و شرکت‌های هواپیمایی از اول آبان‌ماه، موظف به رعایت ظرفیت ۶۰ درصدی هواپیماها هستند.

۱۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!