صفحه نخست »» سیاسی »» سیاسی بین الملل ۱۵:۲۹ ۱۳۹۹/۰۶/۳۱

آمریکا از ایران «پایبندی کامل به تعهدات پادمانی» را خواستار شد

اکوبورس: «جکی وولکات» نماینده آمریکا در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، طی سخنرانی در شصت و چهارمین کنفرانس عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره «تهدیدات برنامه هسته‌ای ایران» لفاظی کرد.
آمریکا از ایران «پایبندی کامل به تعهدات پادمانی» را خواستار شد

به گزارش اکوبورس:به رغم انتقادهای جهانی از مواضع ضد ایرانی و غیر قانونی آمریکا و درخواست‌ها برای اصلاح این اقدامات واشنگتن، امروز دوشنبه نماینده آمریکا در وین از ایران خواسته که به تعهدات پادمانی خود در قبال آژانس بین‌المللی انرژی اتمی «پایبندی کامل» داشته باشد.

«جکی وولکات» نماینده آمریکا در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، طی سخنرانی در شصت و چهارمین کنفرانس عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته‌ای ایران ابراز نگرانی و لفاظی کرد.

او مدعی شد: «ایالات متحده همچنان متعهد است که به تهدیدات برنامه‌های هسته‌ای هر دو کشور کره شمالی و ایران بپردازد».

این مقام ارشد آمریکایی بدون اشاره به همکاری‌های چندین ساله و بی سابقه ایران با انواع و اقسام ماموریت‌های بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ، ادعا کرد: «ایران باید اقدامات بیشتری انجام دهد، اقدامات بسیار بیشتری تا از پابندی کامل و زمانمند (این کشور) به تعهدات پادمانی اطمینان حاصل شود».

اظهارات این مقام آمریکایی در حالی مطرح شده که مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز (دوشنبه) در بیانیه‌ای ضمن استقبال از توافق اخیر ایران و آژانس ابراز امیدواری کرد که این توافق به تقویت همکاری و اعتماد دوجانبه منجر شود.

«رافائل گروسی» در بیانیه خود در خصوص گزارش‌دهی آژانس به شورای حکام گفت: «من به طور مرتب درباره اجرای تعهدات هسته‌ای ایران به برجام به شورای حکام گزارش می‌دهم».

شصت و چهارمین کنفرانس عمومی آژانس از روز دوشنبه ۲۱ سپتامبر تا ۲۵ سپتامبر (۳۱ شهریور تا چهارم مهر ماه) به صورت مجازی و حضوری برگزار می‌شود.

علی‌اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی نیز به صورت مجازی در این کنفرانس سخنرانی خواهد کرد

برچسب ها
اخبار مرتبط

واکنش وزارت خارجه به ادعای مذاکره مخفیانه ایران و آمریکا در عمان

اکوبورس: سخنگوی وزارت امور خارجه درباره ادعا ترامپ برای مذاکره با ایران و ادعا الجریده درباره مذاکره مخفیانه میان ایران و امریکا در عمان گفت: ترامپ فهم درستی از ماهیت روابط بین الملل و روابط میان ایران و امریکا ندارد. مشاورین ترامپ هم نمی خواهند بفهمند که چه اتفاقی افتاده است. نه مذاکره ای صورت گرفته و نه مذاکره ای صورت خواهد گرفت.

۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!