صفحه نخست »» شرکتها ۲۲:۱۸ ۱۳۹۹/۰۶/۲۱

در مجمع شرکت بورس چه گذشت؟

اکوبورس: شرکت بورس اوراق بهادار تهران در مجمع عمومی عادی سالانه خود مبلغ ۳۰۰ ریال سود به ازای هرسهم تقسیم کرد.
در مجمع شرکت بورس چه گذشت؟

به گزارش اکوبورس، مجمع عمومی عادی سالانه و فوق العاده شرکت بورس اوراق بهادار تهران امروز پنج شنبه ۲۱ شهریور ۹۹ با حضور بیش از 77 درصد سهامداران برگزار شد.

در این مجمع که به صورت آنلاین و مجازی برگزار شد، مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران گزارشی از عملکرد این شرکت بیان کرد.

در پایان مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بورس اوراق بهادار تهران، پس از تصویب صورت های مالی از سوی حاضران، مبلغ ۳۰۰ ریال سود به ازای هرسهم بین سهامداران تقسیم شد.

در این مجمع روزنامه کثیرالانتشار اطلاعات به عنوان روزنامه رسمی برای درج آگهی های شرکت در سال مالی جاری توسط هیئت مدیره انتخاب شد و قرار بر این شد از روزنامه‌های اقتصادی دیگر نیز برای درج آگهی‌های شرکت (جهت اطلاع رسانی بیشتر) استفاده شود.

اختصاص مبلغ یک میلیارد تومان برای کمک بلاعوض قهری و یک صد میلیون تومان به عنوان کمک برای مقابله با بیماری کرونا تصویب شد.

همچنین یک میلیارد تومان برای افزایش دانش مالی، آموختن دانش‌های جدید توسط هیئت مدیره تصویب شد.

در ادامه جلسه به تصویب هیئت مدیره ضمن تشکر از زحمات حسابرس قبلی، حسابرس اصلی هشیار بهمند انتخاب شد.


انتخاب اعضای هیات مدیره بورس

در انتهای این مجمع شرکت‌های صندوق بازنشستگی بانک ها، بانک آینده، سرمایه گذاری صبا تامین، سرمایه گذاری اهداف، کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران، سرمایه گذاری تدبیر و  سرمایه گذاری توسعه ملی،به عنوان اعضای هیات مدیره بورس تهران تعیین شدند.

همچنین به ترتیب گروه مالی ملت، کارگزاری پیشگامان بازار سرمایه و شرکت کیمیا طب مهیا به عنوان اعضای علی البدل این هیات مدیره انتخاب شدند.


تصویب افزایش سرمایه شرکت در مجمع فوق العاده

پس از پایان مجمع عمومی عادی سالانه، مجمع فوق العاده شرکت بورس تهران با حضور بیش از 77 درصد سهامداران و با هدف افزایش سرمایه و اصلاح برخی مفاد برگزار شد.

در این مجمع  افزایش سرمایه 100 درصدی از محل سود انباشته و اندوخته احتیاطی به تصویب رسید.

براساس این گزارش، بورس تهران در نظر دارد سرمایه خود را از مبلغ دو هزار میلیارد ریال به مبلغ چهار هزار میلیارد ریال معادل 100 درصد از محل سود انباشته و اندوخته احتیاطی افزایش دهد.

همچنین در این مجمع فوق العاده اصلاح مفادی از اساسنامه تصویب شد.

در مجمع فوق‌العاده، ماده ۲۷، ۶۱، ۷۳اساسنامه اصلاح شد و میزان افزایش سرمایه نیز تایید شد.

منبع: صدای بورس

برچسب ها بورس ، مجمع ،
اخبار مرتبط

سایه سنگین تعطیلی مجدد روی سر مراکز خرید

اکوبورس: حدود 10 ماه از ورود ویروس منحوس کرونا به کشور می‌گذرد. ویروسی که بلافاصله پس از ورودش به کشور تمامی صنایع و کسب‌وکارهای کشور را تحت تاثیر منفی خود قرار داد و گویا همچنان هم قصد رفتن ندارد. در این میان بار دیگر موضوع تعطیلی مراکز خرید در یک ساعت مشخص مطرح شده، موضوعی که علی رغم تجربه چندماه قبلش کارایی چندانی نداشته و موجبات نارضایتی مدیران و کسبه این مراکز را به همراه داشته است.

۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!