صفحه نخست »» بازار سرمایه ۱۸:۱۳ ۱۳۹۹/۰۶/۲۰

چه کسانی می‌توانند کارگزار سهام عدالت را تغییر دهند؟

اکوبورس: تغییر کارگزار ناظر از میانه هفته جاری آغاز شده، اما طبق گفته مدیر فنی سهام عدالت همه سهامداران نمی‌توانند کارگزار ناظر خود را تغییر دهند؛ چه کسانی می‌توانند این کار را انجام دهند؟
چه کسانی می‌توانند کارگزار سهام عدالت را تغییر دهند؟

به گزارش اکوبورس، پس از چند هفته تعویق در فراهم شدن امکان تغییر کارگزار ناظر سهام عدالت، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در میانه هفته جاری گفت که تغییر کارگزار ناظر انجام شده است و فروشندگان سهام عدالت که قصد دارند مابقی سهامشان را از طریق کارگزاری دیگری بفروشند می‌توانند کارگزار ناظر خود را تغییر دهند.

در اصل کسانی خواستار فراهم شدن گزینه تغییر کارگزار ناظر در کارگزاری‌ها هستند که بخشی از سهام را از طریق یک کارگزاری فروخته‌اند اما چون از عملکرد این کارگزاری راضی نیستند می‌خواهند مابقی سهام را از کانال کارگزاری دیگری بفروشند.

محمود حسنلو، مدیر فنی سهام عدالت در این خصوص به تجارت‌نیوز گفت: فقط کسانی می‌توانند کارگزار ناظر سهام عدالت خود را تغییر دهند که در سامانه یک کارگزاری ثبت نام کرده‌اند و کارگزار ناظر برایشان انتخاب شده اما هنوز درخواست فروش را ثبت نکرده‌اند و ثبت سفارش موفق نداشته‌اند.

وی در خصوص کسانی که طی چند ماه گذشته درخواست فروش را ثبت کرده‌اند، عنوان کرد: کسانی که قبلا حتی یک نوبت هم درخواست فروش ثبت کرده‌اند نمی‌توانند کارگزار ناظر را تغییر دهند و باید با همان کارگزار ادامه دهند.

وی افزود: حدود ۹۰ درصد از سهامداران سهام عدالت که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند در وضعیتی هستند که هنوز درخواست فروش سهام عدالت را ثبت نکرده‌اند و اگر کارگزار ناظر را انتخاب کرده‌اند می‌توانند آن را تغییر دهند.

به گفته حسنلو، به همه کارگزاری‌های فعال در حوزه فروش سهام عدالت این موضوع ابلاغ شده و باید این امکان در سامانه معاملات سهام عدالت هر کارگزاری وجود داشته باشد.

وی در خصوص نحوه تغییر کارگزار ناظر گفت: هر سهامداری که واجد شرایط گفته شده هست و می‌خواهد کارگزار ناظر را تغییر دهد باید وارد سامانه معاملات سهام عدالت کارگزاری مقصد شود، دکمه تغییر کارگزار ناظر را بزند و اطلاعاتی که سامانه می‌خواهد را وارد کنند تا کارگزار ناظر تغییر کند.

براساس اظهارات پیشین وی، این اتفاق زمان‌بر نخواهد بود و حداکثر ممکن است ۲۴ ساعت طول بکشد.

 

 
منبع: تجارت نیوز

 

برچسب ها بورس ، سهام عدالت ،
اخبار مرتبط

کلیت بازار بورس تا پایان سال مثبت خواهد بود

اکوبورس: یک کارشناس در رابطه با آینده بازار سرمایه گفت: با توجه به وضعیت قیمت ارز و قیمت‌های جهانی سهام‌های صادرات محور یا سهام شرکت‌هایی که قیمت محصولات آن‌ها به دلار بستگی دارد؛ بسیار شرایط خوبی خواهند داشت. بنابراین کلیت بازار تا پایان سال مثبت خواهد بود.

۱۷:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ ادامه مطلب

فلزات اساسی، پرمعامله‌ترین صنایع تابستانی

اکوبورس: فصل گرم سال به پایان رسید و شاخص کل بورس تهران با توجه به عملکرد منفی در دو ماه مرداد و شهریور به رشد ۲۵.۵ درصدی بسنده کرد. به این ترتیب شاهد رشد ۵۱ درصد شاخص سهام در تیرماه، افت ۸.۳ درصد در مرداد و ۹.۲ درصدی در شهریورماه، بودیم.

۱۶:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ ادامه مطلب

جای دعوای سیاسی در بورس نیست

اکوبورس: رفتارهای سینوسی بازار سهام در هفته‌های گذشته که از نیمه دوم مرداد ماه آغاز شده و تا امروز ادامه دارد، صبر بسیاری از سهامداران خرد را لبریز کرده است و همین اتفاق باعث شده که بسیاری از این عده، حتی به بهای ضرر و زیان ناشی از خرید و فروش سهام، حاضر به فروش سهام خود در قیمت‌های حاضر کنند؛ امری که کارشناسان و فعالان این بازار، مخالف آن هستند و سهامداران خرد را ترغیب به نفروختن ارزان سهام خود می‌کنند.

۱۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ ادامه مطلب

رشد ۴۴ درصدی ارزش معاملات بورس کالا در شهریورماه

اکوبورس: تالارهای مختلف بورس کالای ایران در شهریور ماه، شاهد معامله سه میلیون و ۱۵۲ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۳۰۳ هزار میلیارد ریال بود که نسبت به مردادماه به ترتیب رشد ۱۷ و ۴۴ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.

۱۴:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!