صفحه نخست »» بازار سرمایه ۱۸:۱۰ ۱۳۹۹/۰۶/۲۰

بورس یک کانال دیگر عقب نشست

اکوبورس: در پایان معاملات هفته سوم شهریور ماه با وجود مثبت بودن بازار در روزهای اول هفته، شاخص کل بازار سهام بیش از ۴٫۵ درصد افت داشت و به یک میلیون و ۵۵۶ هزار واحد رسید.
بورس یک کانال دیگر عقب نشست

به گزارش اکوبورس، در پایان معاملات این هفته بازار سهام با وجود حمایت‌حقوقی‌ها از بازار و مثبت بودن شاخص کل در دو روز اول هفته بازار سه روز بعدی را با رود نزولی پشت سر گذاشت و شاخص کل بیش از ۴.۵ درصد ریزش کرد.
روند نزولی بازار سهام

در روزهای ابتدایی هفته، بازار سهام با حمایت حقوقی‌ها در سهم‌های شاخص‌ساز روبه‌رو شد و در عین اینکه شاخص کل بازار با رشد اندک همراه بود اما شاخص هم‌وزن منفی بود.

پس از جوابگو نبودن حمایت حقوقی‌ها و خروج قابل توجه پولحقیقی‌ها از بورس، بازار با روند منفی مواجه شد و صف‌های فروش و جو روانی ایجاد شده در بازار غیرقابل کنترل شد.

این هفته سهم‌های بنیادین و شاخص‌ساز نیز منفی شدند و حتی نماد شستا، خودرو و خساپا به دلیل افشای اطلاعات نوع الف متوقف شدند و قرار است در روزهای آتی بدون محدودیت دامنه نوسان بازگشایی شوند.
روند نزولی ارزش معاملات

هر چند در روزهای ابتدایی هفته ارزش معاملات در اوج خود بود اما روز دوشنبه با قطع حمایت حقوقی‌ها و قفل شدن بازار در صف‌های فروش ارزش معاملات عملا ۵۰ درصد نسبت به روز قبل کاهش یافت و در روز سه‌شنبه در بدترین شرایط خودش قرار گرفت و به عدد ۱۹۰۶۶ سقوط کرد.

اما با خبر تخصیص یک درصد منابع صندوق توسعه ملی برای حمایت از بازار سهام، ارزش معاملات دوباره افزایشی شد.
اصلاح بازار

ریزش شاخص بورس در یک ماه اخیر، بسیاری از معادلات بازار سرمایه را بهم ریخت. در همین زمینه شورای‌عالی بورس نشست‌های متعددی مبنی بر حمایت از بازار برگزار کرد اما باز هم حمایت‌ حقوقی‌ها جواب نداد و صف فروش به قوت خود پابرجا ماند.

این هفته عرضه اولیه با نماد ثامید در روز چهارشنبه عرضه شد و همچنین مهلت پذیره‌نویسی صندوق پالایشی یکم نیز یک هفته دیگر تمدید شد زیرا چند نماد حاضر در این صندوق به علت اصلاح قیمت خوراک پتروشیمی‌ها متوقف شده بودند.

با این اتفاقات پیش‌ کارشناسان‌ حاکی از به تعادل رسیدن بازار سرمایه در روز شنبه و هفته آتی است.

 
منبع: تجارت نیوز

 

برچسب ها بورس ،
اخبار مرتبط

کلیت بازار بورس تا پایان سال مثبت خواهد بود

اکوبورس: یک کارشناس در رابطه با آینده بازار سرمایه گفت: با توجه به وضعیت قیمت ارز و قیمت‌های جهانی سهام‌های صادرات محور یا سهام شرکت‌هایی که قیمت محصولات آن‌ها به دلار بستگی دارد؛ بسیار شرایط خوبی خواهند داشت. بنابراین کلیت بازار تا پایان سال مثبت خواهد بود.

۱۷:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ ادامه مطلب

فلزات اساسی، پرمعامله‌ترین صنایع تابستانی

اکوبورس: فصل گرم سال به پایان رسید و شاخص کل بورس تهران با توجه به عملکرد منفی در دو ماه مرداد و شهریور به رشد ۲۵.۵ درصدی بسنده کرد. به این ترتیب شاهد رشد ۵۱ درصد شاخص سهام در تیرماه، افت ۸.۳ درصد در مرداد و ۹.۲ درصدی در شهریورماه، بودیم.

۱۶:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ ادامه مطلب

جای دعوای سیاسی در بورس نیست

اکوبورس: رفتارهای سینوسی بازار سهام در هفته‌های گذشته که از نیمه دوم مرداد ماه آغاز شده و تا امروز ادامه دارد، صبر بسیاری از سهامداران خرد را لبریز کرده است و همین اتفاق باعث شده که بسیاری از این عده، حتی به بهای ضرر و زیان ناشی از خرید و فروش سهام، حاضر به فروش سهام خود در قیمت‌های حاضر کنند؛ امری که کارشناسان و فعالان این بازار، مخالف آن هستند و سهامداران خرد را ترغیب به نفروختن ارزان سهام خود می‌کنند.

۱۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ ادامه مطلب

رشد ۴۴ درصدی ارزش معاملات بورس کالا در شهریورماه

اکوبورس: تالارهای مختلف بورس کالای ایران در شهریور ماه، شاهد معامله سه میلیون و ۱۵۲ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۳۰۳ هزار میلیارد ریال بود که نسبت به مردادماه به ترتیب رشد ۱۷ و ۴۴ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.

۱۴:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!