صفحه نخست »» اقتصادی »» عمران و مسکن ۱۸:۰۲ ۱۳۹۹/۰۶/۲۰
معاون رئیس جمهور:

دسترسی ریلی خلیج فارس به دریای خزر تکمیل می‌شود

اکوبورس: معاون رئیس جمهور گفت: در شرایط تحریمی برای مایوس کردن دشمن باید پروژه راه‌آهن گیلان را تکمیل کنیم تا کشورهای حاشیه خلیج‌فارس بتوانند به دریای خزر تردد کنند.
دسترسی ریلی خلیج فارس به دریای خزر تکمیل می‌شود

به گزارش اکوبورس، محمدباقر نوبخت شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و جهش تولید استان گیلان اظهار داشت: از دستگاه‌های نظارتی استان درخواست دارم که با ارائه گزارشات خود میزان پیشرفت کار پروژه‌های اقتصاد مقاومتی گیلان را برای بنده جهت بررسی ارسال کنند زیرا تفاوت بین عملکرد و وعده‌های داده شده در حوزه ایجاد اشتغال قابل قبول نیست.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه برای توسعه استان گیلان دو اقدام در حال اجرا است افزود: تمرکز روی طرح‌های تولیدی بیشتر است و یکسری طرح‌ها تحت عنوان اقتصاد مقاومتی تعریف شد اما چون مقام معظم رهبری امسال را جهش تولید نامگذاری کردند ابلاغیه ایشان را در قالب برنامه برای همه استان‌ها طراحی کردیم که در گیلان ۹۲ پروژه برای این حوزه در نظر گرفته شد.

وی با اشاره به اینکه برای انجام این طرح‌ها هزار و ۲۳۷ میلیارد تومان اعتبار نیاز است خاطرنشان کرد: برای تامین این اعتبارات از منابع بانک‌ها، دولت و سهم آورده سرمایه‌گذاران استفاده می‌کنیم و ۹۲ طرح برای جهش تولید در سطح استان شناسایی شده که انتظار داریم ۴ هزار و ۶۳۷ فرصت شغلی ایجاد کند و از دستگاه‌های نظارتی انتظار دارم که اوضاع را رصد کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه ۴۳ طرح عمرانی می‌تواند تا پایان امسال در گیلان به اتمام برسد بیان کرد: این طرح‌ها به حدود هزار و ۹۵۴ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند و سیاست دولت و تاکید مقام معظم رهبری نیز این است طرح‌هایی که قابلیت افتتاح در این دوره را دارند به اتمام برسانیم و از میزان اعتبارات لازم تاکنون ۷۸۳ میلیارد تومان پرداخت شده است.

نوبخت با تاکید بر اینکه ۴ طرح زیربنایی بزرگ در گیلان داریم که باید حتماً به اتمام برسند خاطرنشان کرد: اگر نتوانیم با تکمیل راه‌آهن استان خلیج فارس را به دریای خزر وصل کنیم اگر چه کار ارزشمندی انجام داده‌ایم اما کافی نیست لذا بخشی از برنامه‌های فردای بنده نیز به بررسی این موضوع اختصاص دارد و باید حتماً تا پایان کار همین دولت این طرح راه آهن را تکمیل کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید در شرایط تحریمی و برای مایوس کردن دشمن پروژه راه‌آهن گیلان را تکمیل کنیم تا کشورهای حاشیه خلیج‌ فارس بتوانند به دریای خزر تردد کنند گفت: ۸ کیلومتر باقی‌مانده این پروژه مربوط به پل و تونل است که باید همین امسال به اتمام برسد و اگر تکمیل نشود جای تاسف دارد لذا تمام همت خود را در این زمینه معطوف کنید.

 

برچسب ها
اخبار مرتبط

عوارضی‌ کدام آزادراه‌ها جمع‌ می‌شود؟

اکوبورس: درپی توافق بین وزارت راه و شهرسازی و پلیس راه برای ارسال پیامک و نهایتا جریمه کردن کسانی که از آزادراه‌های الکترونیکی استفاده کرده و عوارض‌شان را پرداخت نکرده‌اند، برخی آزادراه‌ها که از حالت الکترونیکی خارج شده یا از نظر نصب تجهیزات آماده الکترونیکی شدن هستند، می توانند در مرحله اول و سریع‌ترین زمان ممکن، ایستگاه‌های عوارضی خودشان را جمع کنند و الکترونیکی شوند که پنج آزادراه را شامل می‌شود.

۱۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!