صفحه نخست »» سیاسی »» سیاسی داخلی ۱۷:۵۱ ۱۳۹۹/۰۶/۲۰

تصمیم جدید هیئت رئیسه برای عضویت نمایندگان در فراکسیون ها

اکوبورس: عضو هیئت رئیسه مجلس، گفت: ۵۰ فراکسیون مجلس یازدهم مورد تایید هیئت رئیسه قرار گرفته‌اند.
تصمیم جدید هیئت رئیسه برای عضویت نمایندگان در فراکسیون ها

به گزارش اکوبورس، علی کریمی فیروزجایی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشکیل فراکسیونهای مجلس اظهار داشت: درخواستهای بسیاری از سوی نمایندگان برای تشکیل فراکسیون به هیئت رئیسه ارائه شده که در حال بررسی و ارزیابی این تقاضاها در هیئت رئیسه هستیم.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از 100 درخواست برای تشکیل فراکسیون به هیئت رئیسه پارلمان ارائه شده است، افزود: از این تعداد پس از بررسی و ارزیابی‌های لازم از سوی هیئت رئیسه 50 فراکسیون موفق به اخذ تاییدیه شدند.

عضو هیئت رئیسه مجلس، ادامه داد: پس از برگزاری جلسه و صحبت با برخی از متقاضیان تشکیل فراکسیون، توانستیم تعدادی از آنها را ادغام کنیم و در حال مذاکره با مابقی هستیم تا متقاضیان را قانع کنیم به دلیل همپوشانی کار با کمیسیون ها از تشکیل فراکسیون جدید منصرف شوند.

کریمی فیروزجایی با اشاره به تصمیمات جدید هیئت رئیسه در زمینه عضویت نمایندگان در فراکسیون‌ها، بیان داشت: براساس محدودیتهای اعمال شده هر نماینده اجازه عضویت در بیش از 5 فراکسیون را ندارد؛ یکی از تصمیمات جدید هیئت رئیسه قوه مقننه اتخاذ کرده این است که هر نماینده میتواند تنها رئیس یک فراکسیون باشد. این اقدام موجب جلوگیری از تعدد فراکسیونها در مجلس می‌شود.

انتهای ‌پیام/

برچسب ها مجلس ،
اخبار مرتبط

فرضیه‌های خرابکاری نطنز دست‌ داشتن عوامل داخلی در انفجار؟

اکوبورس: علی ربیعی سخنگوی دولت از احتمال دست‌داشتن عوامل داخلی در انفجار اخیر نطنز صحبت کرده است. این روایت در کنار فرضیه‌های دیگری که در روزهای اخیر از سوی علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی و بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی مطرح شده بر پیچیدگی‌های این پرونده افزوده است.

۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ ادامه مطلب

۷ نطق روحانی در خاک آمریکا

اکوبورس: رئیس جمهور امسال آخرین نطق‌اش را در سازمان ملل ایراد می‌کند آن هم در شرایطی که تنش‌های میان ایران و آمریکا در منطقه به اوج خود رسیده است اما در هشت سال مهمترین محور سخن‌های روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد چه بود؟

۱۷:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!