صفحه نخست »» اجتماعی »» فرهنگ و هنر ۱۱:۵۷ ۱۳۹۹/۰۶/۱۲

طرح «ارائه اینترنت رایگان به دانش‌آموزان و معلمان» کلید خورد

اکوبورس: اکوبورس: عضو کمیسیون «برنامه و بودجه و محاسبات» مجلس از تهیه طرحی دو فوریتی درباره «ارائه اینترنت رایگان به دانش‌آموزان، معلمان و مدارس» در مجلس خبر داد.
طرح «ارائه اینترنت رایگان به دانش‌آموزان و معلمان» کلید خورد

به گزارش اکوبورس،جبار کوچکی‌نژاد با اشاره به رفع مشکلات آموزشی دانش آموزان در راستای استفاده از اینترنت جهت بهره گیری از «سامانه آموزشی شاد» گفت: در راستا این موضوع ما اخیرا طرح دو فوریتی ارائه اینترنت رایگان به دانش‌آموزان ، معلمان و مدارس را کلید زدیم و امضاهای زیادی برای این طرح جمع آوری شده است که به هیئت رییسه مجلس ارائه خواهد شد.

 
وی با بیان اینکه بر اساس ماده ۳۰ قانون اساسی هزینه تحصیل برای دانش‌آموزان رایگان است، افزود: همچنین به اسناد برخی از مواد برنامه ششم توسعه و همچنین قانون بودجه سالیانه، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف به هوشمند‌سازی مدارس است.

این نماینده مجلس اظهار داشت: پیرو طرح مذکور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف است تا در طول سال تحصیلی جدید اینترنت استفاده از شبکه آموزشی شاد را به صورت رایگان در اختیار دانش‌آموزان و معلمان و مدارس قرار دهد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: پیرو تبصره این طرح وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف  است با توجه به بودجه سال ۹۹ یک میلیون دستگاه تبلت را به صورت رایگان به دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی و دانش آموزان در حاشیه شهر‌ها ارائه دهد.

وی تصریح کرد: پیرو این طرح تأکید شده، وزارت ارتباطات  و فناوری اطلاعات موظف است تا پایان مهر ماه تکالیف محوله را عملیاتی کند./میزان
برچسب ها
اخبار مرتبط
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!