صفحه نخست »» بازار سرمایه »» بورس اوراق و بهادر ۱۵:۲۰ ۱۳۹۹/۰۵/۲۲

آثارمنفی اعلام لغوETFدوم دربورس وتوصیه به سهامداران

اکوبورس: ایمان مومن مدیر موسسه آموزش عالی آزاد ویژگان اهواز با بیان اینکه اقبال عمومی به بورس و حجم ورود سرمایه های خرد و کلان به این بازار با سیگنال های غلط دولت در معرفی زیرمجموعه های ETF ها، سیگنال مثبت بازار ارزیابی شد، اعلام کرد: اکثریت سهامداران در پورتفوی اقدام به خرید ETF ها کردند اما در اقدامی دور از انتظار با اعلام خبر رییس سازمان خصوصی سازی مبنی بر لغو ETF دوم، موج بی اعتمادی بر بازار حاکم و باعث بیشترین خروج پول از این بازار شد.
آثارمنفی اعلام لغوETFدوم دربورس وتوصیه به سهامداران

به گزارش اکوبورس، امروز آزمون سخت دولت عکس العمل مناسب در جذب اعتماد مجدد سهامداران بازار سرمایه است. بیش از این دولت چندین بار در این آزمون موفق شده بود و این باعث اقبال عمومی مردم به بورس شد‌. حمایت از بورس در روزهای منفی شدن های متوالی بازار پس از شهادت سردار سلیمانی با کاهش دامنه نوسان به دو درصد ، بازگشایی به موقع دارا یکم ، افزایش عرضه های اولیه و سهام های شناور از اقدامات مثبت دولت تلقی می شد . حال باید دید آیا دولت این بار می تواند مجدد اعتماد عموم را بدست آورد هر چند گویی که آب رفته به جوی باز می گردد با آبروی رفته چه باید کرد؟

اما درسی برای ملت: ریسک های سیستماتیک (با منشا حاکم بر کلیات بازار) جزء ذات بازار سرمایه هستند . لازم است سهامداران به این ریسک ها توجه داشته باشند و در مدیریت سبد دارایی ها به اصطلاح تمام تخم مرغ ها را در یک سبد نگذارند. نگاه به بازار سرمایه بلندمدت باشد و اگر سهام ارزنده ای را تهیه کرده اند بدون نگرانی صبوری پیشه کرده و با ورود اشتباه به صف های فروش اقدام به رفتارهای هیجانی نکنند ‌‌و همواره یاد گیرنده باشند .

برچسب ها بورس ، فرابورس ،
اخبار مرتبط

تولید سیمان تهران با ظرفیت اسمی ۱۳۴۰۰ تن در روز

اکوبورس: سیدعباس حسینی گفت: سال گذشته رکود اقتصادی و موانع زیادی بر سر راه تولید قرار داشت اما گروه سیمان تهران با همه این مشکلات، توانست تولید خود را به بیش از ۸/ ۶ میلیون تن برساند که در مقایسه با سال مالی ۱۳۹۷ از رشد ۴ درصدی برخوردار بوده است.

۱۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ ادامه مطلب

اوراق «اختیار فروش تبعی»، ابزاری برای مقابله با صف‌ فروش هیجانی

اکوبورس: اوراق «اختیار فروش تبعی» به سهامداران یاری می‌رساند تا با کسب حداقل سود مورد انتظاری که در آینده نصیبشان خواهد شد، از نوسانات مقطعی بازار سرمایه هراسی نداشته باشند و با کاهش قیمت سهام از بازار خارج نشوند.

۰۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!