صفحه نخست »» اجتماعی »» شهری و سلامت ۱۵:۱۸ ۱۳۹۹/۰۵/۲۲

اجاره پیاده‌روها به مغازه‌دارها شروع شد

اکوبورس: شهرداری تهران شروع به اجاره فضای خالی پیاده‌روهای جلوی درب مغازه‌ها به صاحبان این مغازه‌ها کرده است.
اجاره پیاده‌روها به مغازه‌دارها شروع شد

به گزارش اکوبورس،  حسن‌ خلیل آبادی، عضو شورای شهر تهران، با اعلام این خبر به خبرگزاری فارس گفته است که «استفاده از بخش‌هایی از پیاده‌راه‌ها در بسیاری از کشورهای دنیا مرسوم است».

 در لایحه‌ای که شهرداری به شورای شهر ارائه کرده است اغذیه فروشان و مواد غذایی، تولیدکنندگان و فروشندگان بستنی، آبمیوه و نوشابه، فروشندگان دل و جگر و قلوه، رستوران و سلف سرویس، طباخان، کبابی حلیم و آش‌پز، چلوکباب و چلوخورش و قهوه‌خانه‌ها صنوفی هستند که می‌توانند پیاده‌روهای تهران را از شهرداری اجاره کنند.

 منتقدان این طرح بر این باورند که اجاره پیاده‌راه‌ها به اصناف موجب آشفتگی بیشتر در پیاده‌راه‌ها، تعرض بخش خصوصی به عرصه عمومی شهر، افزایش درگیری بین دستفروشان و کسبه، ایجاد رانت اجاره برای شرکت‌های خصوصی پیمانکار و در نهایت نقض مالکیت عمومی شهروندان بر فضای شهری خواهد شد.
 

برچسب ها
اخبار مرتبط

با شک و تردید کرونا چه کنیم؟

اکوبورس:«انگار کرونا گرفته‌ام» جمله کوتاهی که شَک را به جان افراد دارای برخی علایم بیماری و اطرافیانش می‌اندازد و گاهی بر اثر بار روانی ناشی از همین شک و تردید، هزینه‌های مادی و معنوی بسیاری به فرد تحمیل می‌شود.

۱۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ ادامه مطلب

کودکان کرونا نمی گیرند؛ این باور غلط آنها را به خطر می اندازد

اکوبورس:در روزهای ابتدایی همه گیری ویروس کرونا، اخبار نادرستی از عدم ابتلای کودکان زیر 18 سال به ویروس کووید 19 دهان به دهان شد. پس از مدتی اطلاعات غلط دیگری منتشر شد؛ اینکه کودکان در برابر این بیماری مصون هستند و فقط می توانند ناقل ویروس کووید 19 باشند. اما افزایش میزان ابتلای کودکان و حتی مرگ و میر بین آنها، زنگ خطری جدی برای خانواده ها بود تا بیشتر مراقب کودکان خود در این دوران باشند.

۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!