صفحه نخست »» اقتصادی »» نفت و پتروشیمی ۱۵:۰۷ ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
واعظی گفت:

امکان فروش ۱۰۰ هزار بشکه نفت به مردم

اکوبورس: ایده گشایش اقتصادی و فروش نفت اول در وزارت نفت مطرح شد.
امکان فروش ۱۰۰ هزار بشکه نفت به مردم

به گزارش اکوبورس، رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت با بیان این مطلب گفت: قرار شد کمیته‌ای متشکل از وزیر نفت، وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه تشکیل شود تا بنشینند و ابعاد مختلف آن را ببینند.

واعظی ادامه داد: امروز مردم به دنبال این هستند که طلا و ارز بخرند و قیمت طلا و ارز خیلی بالا و پایین می‌رود.  ما می‌خواهیم این امکان را برای مردم به وجود بیاوریم که بتوانند از یک بشکه تا ۱۰۰ هزار بشکه یا بیشتر، بتواند بخرند و با سازوکاری که آماده می‌شود، اطمینانی داده می شود که سودش از سود بانکی کمتر نمی‌شود.

وی بیان کرد: یک فرض هم گذاشتیم که اگر قیمت نفت کاهش پیدا کرد و کسی خواست نفت خود را بفروشد و ضرر کرده بود، قطعا مابه‌التفاوت آن را شرکت نفت متناسب با سود بانکی تامین می‌کند. 

واعظی اظهار کرد: این طرح خوبی است زیرا تورم ندارد، کالا معامله می‌شود و از طرف دیگر انگیزه‌ای برای شرکت های خصوصی ایرانی ایجاد می‌کند که وقتی خریدهایشان به یک میزانی رسید، خودشان برای صادرات آن کار کنند.

وی تصریح کرد: نفت، در این طرح ریالی و متناسب با قیمت نفت امروز و ارز نیمایی خرید و فروش می‌شود. همه می‌توانند در بورس انرژی نفت را خرید و فروش کنند./

برچسب ها نفت ،
اخبار مرتبط

روند کاهشی نفت ازسرگرفته شد

اکوبورس: قیمت نفت روز چهارشنبه در واکنش به آماری که افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت آمریکا را نشان داد و نگرانیها نسبت به تقاضا برای سوخت را تجدید کرد، بیش از یک درصد سقوط کرد.

۱۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ ادامه مطلب

قیمت نفت ۵ درصد ریزش کرد

اکوبورس: به دنبال افزایش شمار موارد ابتلا به کرونا و تشدید نگرانی‌ها در خصوص تقاضای جهان و همچنین هراس‌های ناشی از بازگشت احتمالی تولیدات نفت لیبی، قیمت نفت در معاملات پایان روز دوشنبه ۵ درصد ریزش کرد.

۰۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!