صفحه نخست »» اقتصادی »» نفت و پتروشیمی ۱۰:۲۹ ۱۳۹۹/۰۵/۲۲

قیمت جهانی نفت امروز22 مرداد ماه99

اکوبورس: قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۲ سنت معادل ۰.۴۹ درصد افزایش به ۴۴ دلار و ۷۲ سنت رسید.
قیمت جهانی نفت امروز22 مرداد ماه99

به گزارش اکوبورس به نقل از رویترز، پس از آنکه یک گزارش صنعتی نشان داد ذخایر نفت خام آمریکا بیش از انتظار تحلیلگران کاهش یافته و امیدها به افزایش تقاضا برای نفت در این کشور بیشتر شد، قیمت نفت روز چهارشنبه شاهد افزایش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 22 سنت معادل 0.49 درصد افزایش به 44 دلار و 72 سنت رسید. روز سه شنبه قیمت نفت برنت حدود یک درصد کاهش یافته بود. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه سپتامبر نیز امروز با 15 سنت معادل 0.36 درصد افزایش به 41 دلار و 76 سنت رسید. دیروز نفت خام آمریکا شاهد افت 0.8 درصدی بود.

ادوارد مویا تحلیلگر شرکت اوآندا در این باره گفت: «با توجه به بهبود چشم انداز تقاضای نفت قیمت ها در حال افزایش است.»

انستیتوی نفت آمریکا روز سه شنبه در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد، میزان ذخایر نفت خام این کشور در هفته گذشته با 4 میلیون بشکه کاهش همراه بوده، در حالی که انتظار تحلیلگران کاهش 2.9 میلیون بشکه ای ذخایر بوده است. در صورتی که آمارهای دولتی که امروز منتشر خواهد شد موید این برآورد انستیتوی نفت آمریکا باشد می تواند به رشد بیشتر قیمت ها کمک کند.

با این حال، نامشخص بودن سرنوشت مذاکرات نمایندگان دولت و کنگره آمریکا بر سر بسته محرک مالی مقابله با کرونا و همچنین تداوم رشد موارد ابتلا به ویروس در ایالت های مختلف آمریکا سبب شده تا قیمت ها نتواند تحت تاثیر آمارهای مثبت منتشر شده رشد قابل توجهی را تجربه کند.

انتهای پیام/

برچسب ها نفت ،
اخبار مرتبط

روند کاهشی نفت ازسرگرفته شد

اکوبورس: قیمت نفت روز چهارشنبه در واکنش به آماری که افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت آمریکا را نشان داد و نگرانیها نسبت به تقاضا برای سوخت را تجدید کرد، بیش از یک درصد سقوط کرد.

۱۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ ادامه مطلب

قیمت نفت ۵ درصد ریزش کرد

اکوبورس: به دنبال افزایش شمار موارد ابتلا به کرونا و تشدید نگرانی‌ها در خصوص تقاضای جهان و همچنین هراس‌های ناشی از بازگشت احتمالی تولیدات نفت لیبی، قیمت نفت در معاملات پایان روز دوشنبه ۵ درصد ریزش کرد.

۰۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ ادامه مطلب

نفت گران شد

اکوبورس: قیمت نفت در معاملات هفته گذشته تحت تاثیر برگزاری نشست اوپک پلاس و همچنین وقوع توفان در سواحل آمریکا با رشد همراه شد.

۱۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!