صفحه نخست »» بازار سرمایه »» آموزش بورس ۱۰:۵۶ ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
الگوي مثلث متقارن Triangle Symmetrical

آموزش بورسی تکنیکال الگوهای ادامه دهنده (مثلث متقارن)

اکوبورس: مثلث متقارن یک الگوي امتداد روند است و هم در روندهاي نزولی و هم در روندهاي صعودي ایجاد می شود.
آموزش بورسی تکنیکال الگوهای ادامه دهنده (مثلث متقارن)

به گزارش اکوبورس، مثلث متقارن یک الگوي امتداد روند است و هم در روندهاي نزولی و هم در روندهاي صعودي ایجاد می شود. 

اگر این مثلث در نمودار پدیدار شود، پس از ظهورش جهت روند شکل می گیرد. این الگو حاصل باریک شدن محدودة قیمتی بین کف ها و سقف هاي قیمتی است که به لحاظ ظاهري یک مثلث را شکل می دهد.
 
ویژگی اصلی و بارز این نوع از مثلث این است که داراي یک خط روند نزولی (مقاومت) است که سقف هاي قیمتی پایین تر و پایین تر را بهم وصل می کند و یک خط روند صعودي (حمایت) که کف هاي قیمتی بالاتر و بالاتر را به یکدیگر مرتبط می کند.

در الگوي مثلث متقارن شکست به سمت بالا در 54 %از مواقع رخ می دهد و در 46 %شکست به سمت پایین را شاهد هستیم.

همچنین این شکست در فاصله 73 تا 75 %بین قاعده تا راس مثلث روي می دهد
(قاعده ، سمت چپ، مثلث ، 0 ٪در نظر گرفته شده و راس ، یا سمت راست مثلث %100)
(افزایش حجم معاملات در نقطه شکست باعث بهبود عملکرد الگوي مثلث متقارن خواهد شد. تفسیر هنگامیکه مثلث در یک روند نزولی پدید می آید و قیمت زیر خط حمایت بشکند (احتمال انحراف معین وجود دارد)معمولاً جایی بین وسط 1/2 و سه چهارم 3/4 از طول الگو، یک سیگنال فروش به دست می آید.

مثلث در یک روند صعودي شکل بگیرد و قیمت بالاي خط مقاومت بشکند (احتمال انحراف معین وجود دارد)معمولاً جایی بین وسط 1/2 و سه چهارم 3/4 از طول الگو، یک سیگنال خرید ایجاد می شود.

هدف قیمتی (تارگت) در مثلث متقارن  Triangle Symmetrical

در مثلث متقارن دو نوع تکنیک اندازه گیری رایج وجود دارد. 

ساده ترین تکنیک این است که طول عمودی پهن ترین قسمت مثلث را اندازه بگیریم و این فاصله را در نقطه شکست اعمال کنیم (بالا یا پایین برویم).

دومین روش این است که خط روند بالایی از بالاترین نقطه روند موازی با خط پایینی رسم کنیم. خط بالایی این کانال میتواند هدف بالایی قیمت را مشخص کند.

منبع: مجتبی ترکمان

برچسب ها بورس ،
اخبار مرتبط

آموزش بورسی تکنیکال اندیکاتورها و شاخص ها (واگرایی مثبت و منفی)

اکوبورس: دایورجنس یا واگرائی به حالتی اطلاق می شود که حرکت قیمت و حرکت اندیکاتور در دو جهت مختلف است (یعنی قیمت و اندیکاتور با یکدیگر هم جهت یا همگرا نیستند ) و این دو منحنی از یکدیگر دور می شوند که این سیگنال یا همان نشانه اي است که بر تضعیف روند بازار دلالت می کند.

۱۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ ادامه مطلب

آموزش بورسی تکنیکال اندیکاتورها و شاخص ها (اسیلاتور RSI)

اکوبورس: از محبوبترین اندیکاتورهاي تکنیکی در بین اکثر تحلیلگران است و از این رو شاخص قدرت نسبی نام گرفته که قدرت تغییرات قیمتهاي اخیر بسته شدن را با مقادیر پیشینی از دوره هاي قبلی اندازه گرفته و آن را تبدیل به عددي میکند که همواره بین 0 و 100 است.

۲۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ ادامه مطلب

آموزش بورسی تکنیکال اندیکاتورها (میانگین متحرك نمایی)

اکوبورس: تحلیلگران تکنیکال براي کاستن تاخیر نمودار میانگین متحرك ساده ، اغلب از میانگین هاي متحرك نمایی استفاده می کنند.این میانگین ها با تاکید بیشتر بر قیمت هاي اخیر، این تاخیر را کاهش می دهند.

۰۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!