صفحه نخست »» بازار سرمایه ۱۰:۲۰ ۱۳۹۹/۰۵/۱۷

تذکر یک نماینده مجلس به وزیر اقتصاد برای واریز سود سهام شرکتها از طریق سجام

اکوبورس: یک نماینده مجلس در تذکر کتبی به وزیر اقتصاد خواستار واریز سود سهام شرکتهای بورسی به صورت یکپارچه شد.
تذکر یک نماینده مجلس به وزیر اقتصاد برای واریز سود سهام شرکتها از طریق سجام

به گزارش اکوبورس، علیرضا نظری در تذکری به وزیر اقتصاد خواستار پیگیری وزارت امور اقتصادی و دارایی برای واریز سود سهام شرکتهای بورسی به صورت یکپارچه از طریق سامانه سجام شد.

در این تذکر ضمن پرسش در خصوص علت عدم واریز سود مجامع شرکتهای بورسی با استفاده از زیر ساخت سامانه سجام آمده است، چرا با وجود بانک اطلاعاتی سامانه سجام و الزام سهامداران به ثبت نام در این سامانه شرکتهای بورسی ملزم به پرداخت سود سهامداران خرد به صورت یکپارچه نشده‌اند؟

وی در متن تذکر خود با اشاره به ورود دهها میلیون  مشمول سهام عدالت به عنوان کاربران جدید بازار سرمایه تاکید کرده است، قانون برنامه ششم توسعه بر استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات و حرکت به سمت دولت الکترونیک برای کاهش مراجعات و سرگردانی مردم تاکید کرده، بر این اساس انتظار میرود هر چه سریع تر نسبت به ایجاد زیر ساخت لازم و الزام شرکتهای بورسی برای پرداخت سود از طریق سامانه سجام اقدام شود.

بازار سرمایه ,

انتهای پیام/

برچسب ها بورس ،
اخبار مرتبط

رشد ۴۴ درصدی ارزش معاملات بورس کالا در شهریورماه

اکوبورس: تالارهای مختلف بورس کالای ایران در شهریور ماه، شاهد معامله سه میلیون و ۱۵۲ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۳۰۳ هزار میلیارد ریال بود که نسبت به مردادماه به ترتیب رشد ۱۷ و ۴۴ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.

۱۴:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ ادامه مطلب

اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز ۹۹/۰۷/۰۲

اکوبورس: امروز سهامداران شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی استان مرکزی، پتروشیمی فناوران و خوراک دام پارس در بورس و معامله‌گران شرکت‌های سرمایه‌گذاری صبا تامین، تولیدات پتروشیمی قائد بصیر و فرابورس ایران بیشترین در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

۱۴:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ ادامه مطلب

فروش ۱۱.۵ هزار میلیارد تومان سهام عدالت در بورس

اکوبورس: مدیر توسعه و برنامه‌ریزی شرکت سپرده گذاری مرکزی بی‌نتیجه ماندن فروش مستقیم سهام عدالت را عدم هماهنگی در دو نظام پرداخت کارگزاری و بانکی عنوان کرد و گفت: حدود ۱۱۵۰۰ میلیارد تومان سهام عدالت تا به این لحظه به فروش رسیده است.

۱۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!