صفحه نخست »» سیاسی »» سیاسی داخلی ۱۰:۰۴ ۱۳۹۹/۰۵/۱۷

هشدار مجلس به رئیس جمهور و وزیران

اکوبورس: عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: اگر رئیس جمهور و وزیران گزارش سالانه خود را به مجلس ارائه نکنند، پارلمان به موقع واکنش نشان می‌دهد.
هشدار مجلس به رئیس جمهور و وزیران

به گزارش اکوبورس، حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ،  درباره الزام رئیس جمهور و وزیران به ارائه گزارش سالانه به نمایندگان در آیین‌نامه داخلی پارلمان گفت: بنده به عنوان عضو کوچکی از مجلس شورای اسلامی به رئیس جمهور نصیحت می‌کنم که دست از عدم تمکین به قانون بردارد. قطعاً اگر رئیس جمهور و وزیران به مواد ۲۳۵ تا ۲۳۸ آیین نامه تمکین نکنند، مجلس واکنش نشان می‌دهد.

او اظهار کرد: رئیس جمهور بنابر آیین‌نامه به همراه وزیران در مجلس پاسخگو باشند و با پارلمان چنین رفتار نکنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس بیان کرد: از رئیس جمهور انتظار می‌رود جلوتر از قانون حرکت کند؛ نه اینکه هر جا قانون او را پاسخگو می‌داند، بلافاصله خود را به جهات مختلف دخیل ببندد تا از پاسخگویی فرار کند، این درست نیست.

حاجی دلیگانی یادآور شد: اگر رئیس جمهور حرفی برای گفتن ندارد، بگوید ندارم؛ اما اگر حرفی دارد، چرا نگران است که در مجلس پاسخگو باشد؟

عضو هیئت رئیسه مجلس در پایان گفت: برای این موضوع در جلسات هیئت رئیسه صحبت‌هایی شده است و مجلس بنا ندارد در اعمال حقش کوتاه بیاید.

برچسب ها
اخبار مرتبط

فرضیه‌های خرابکاری نطنز دست‌ داشتن عوامل داخلی در انفجار؟

اکوبورس: علی ربیعی سخنگوی دولت از احتمال دست‌داشتن عوامل داخلی در انفجار اخیر نطنز صحبت کرده است. این روایت در کنار فرضیه‌های دیگری که در روزهای اخیر از سوی علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی و بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی مطرح شده بر پیچیدگی‌های این پرونده افزوده است.

۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ ادامه مطلب

۷ نطق روحانی در خاک آمریکا

اکوبورس: رئیس جمهور امسال آخرین نطق‌اش را در سازمان ملل ایراد می‌کند آن هم در شرایطی که تنش‌های میان ایران و آمریکا در منطقه به اوج خود رسیده است اما در هشت سال مهمترین محور سخن‌های روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد چه بود؟

۱۷:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!