صفحه نخست »» شرکتها ۱۴:۳۱ ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
با حضور رییس هیات عامل ایمیدرو صورت گرفت:

افتتاح بخش زیرزمینی معدن سرب و روی انگوران

اکوبورس: میزان بومی سازی تجهیزات در این معدن ۸۰ درصد، اشتغال مستقیم ۵۰۰ نفر و اشتغال غیر مستقیم پس از بهره برداری از پروژه حداقل به ۲۰۰۰ نفر می رسد. همچنین ارزش سرمایه گذاری ریالی صورت گرفته در این پروژه ۱۲۵۰ میلیارد ریال و میزان سرمایه گذاری ارزی صورت گرفته یک میلیون و ۲۰۰ هزار یورو است.
افتتاح بخش زیرزمینی معدن سرب و روی انگوران

به گزارش اکوبورس، انجام عملیات تکمیل آماده سازی، تجهیز، استخراج و تحویل سالانه حداقل ۱۲۰ هزار تن کانسنگ استخراجی از بخش زیرزمینی معدن سرب و روی انگوران در دست انجام است که در حال حاضر تجهیز به اتمام رسیده و تولید به ظرفیت قراردادی رسیده است. ماده معدنی سولفوره، حاوی ترکیب سولفوره – اکسیده و اکسیده با عیار متوسط ۲۵ درصد روی و ۲ درصد سرب است.
 

مزایای استفاده از روش زیرزمینی مزایای استخراج از معدن زیرزمینی سولفوره انگوران شامل دسترسی سریعتر به ماده معدنی و افزایش درآمد، استخراج با هزینه کمتر نسبت به روش روباز (با توجه به حجم بالای باطله برداری و شرایط فنی و پایداری دیواره های معدن روباز)، تامین نیاز خوراک کارخانه های فرآوری استان زنجان، جلوگیری از خروج ارز و محرومیت زدایی و همچنین به کارگیری نیروی بومی منطقه است. استخراج بخش سولفوره انگوران به روش زیرزمینی از اواخر دهه ۶۰ مطرح شد و علت اصلی آن نیز دسترسی سریعتر به ماده معدنی سولفوره و همچنین باطله برداری نسبتا زیاد به روش روباز برای این بخش از کانسنگ بوده است. در سال ۱۳۸۳ تهیه طرح پایه آن از جانب شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به یک شرکت محول و پس از تهیه طرح پایه، طرح تفصیلی تونل های بازکننده آماده و از سال ۱۳۸۵ حفاری تونل های بازکننده آغاز شد. طول تقریبی تونل های بازکننده هر کدام یک کیلومتر است که تا سال ۱۳۸۸ انجام پذیرفت. پس از آن به منظور ادامه آماده سازی و اجرای طرح استخراج زیر زمینی، با برگزاری مناقصه های جداگانه ای در سال ۱۳۸۹، شرکت معدن زمین به عنوان مشاور و ناظر و قرارگاه سازندگی خاتم- هلدینگ تخصصی صنعت و معدن – به عنوان پیمانکار انتخاب شد. معدن سرب و روی انگوران در استان زنجان، شهرستان ماهنشان واقع شده است.

برچسب ها
اخبار مرتبط

معرفی سه محصول جدید سایپا +عکس

اکوبورس: گروه خودروسازی سایپا برنامه خروج رسمی پراید۱۳۱ از خط تولید را دیروز رسما آغاز کرد و برنامه دارد تا سه محصول جدید را در حاشیه این مراسم به بازار معرفی کند.

۱۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ ادامه مطلب

بنیاد مستضعفان جهیزیه تمام نوعروسان یتیم تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی کشور را تامین کرد

اکوبورس: رئیس بنیاد مستضعفان با اعلام خبر تامین ۱۰ هزار سری جهیزیه برای نوعروسان یتیم تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی گفت: بنیاد مستضعفان با اعتباری معادل ۱۱۰ میلیارد تومان، جهیزیه تمام دختران یتیم در شرف ازدواج تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی را تامین کرد و روند توزیع آن از امروز آغاز و تا پایان هفته آینده به اتمام خواهد رسید.

۱۵:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!