صفحه نخست »» سیاسی »» سیاسی بین الملل ۱۰:۴۱ ۱۳۹۹/۰۵/۱۱

تاکید دوباره آمریکایی ها بر ادامه سیاست تحریم‌ ایران

اکوبورس: شورای امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که سیاست اعمال تحریم‌های این کشور علیه ایران ادامه خواهد یافت.
تاکید دوباره آمریکایی ها بر ادامه سیاست تحریم‌ ایران

به گزارش اکوبورس، شورای امنیت ملی آمریکا در صفحه توییترش درباره تحریم‌های جدید این کشور علیه ایران نوشت: آمریکا تحریم‌های مرتبط با مواد فلزی و دیگر موادی که در برنامه هسته‌ای، نظامی و موشک‌های بالستیک ایران به کار گرفته می‌شوند را گسترش داده است.

این نهاد آمریکایی در ادامه نوشت که تحریم‌ها تا زمانی که آن را توقف ایران در ایجاد خطر برای صلح و امنیت بین‌المللی می‌خواند،  ادامه خواهد داشت.

واکنش شورای امنیت ملی آمریکا به گسترش این تحریم ها در پی این مطرح می شود که مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز ۳۰ ژوئیه(پنج شنبه) با انتشار بیانیه ای از مورد تحریم قرار گرفتن ۲۲ مورد از مواد فلزی  به خصوصی خبر داد که مدعی شد در برنامه هسته‌ای ، نظامی و موشک های بالستیک ایران به کار گرفته می شوند.

جباروف: علی رغم تحریم های آمریکا، روسیه به تجارت با ایران ادامه می دهد

وی هدف آمریکا از این تصمیم را مقابله با برنامه هسته‎ای، نظامی و موشکی ایران عنوان کرد و گفت: فشار ما به ایران تا زمانی که همانند یک کشور عادی رفتار کند، ادامه خواهد داشت.

پمپئو خاطرنشان ساخت : هرگونه اقدام آگاهانه برای انتقال 22 نوع فلز به ایران، اکنون قابل تحریم خواهد بود.

بیست و دو فلز تحریم ‌شده ایران که مایک پمپئو آن را اعلام کرده، به شرح زیر است:

آلومینیوم 319، آلومینیوم 1100؛ آلومینیوم 225، آلومینیوم 6061، آلومینیوم 6063، آلومینیوم 6082، آلومینیوم 7075، آلیاژ برنز آلومینیوم UNS C63600، اکسید آلومینیوم، فولاد 302، فولاد 4130، فولاد زنگ‌نزن 321، فولاد زنگ‌نزن 316، فولاد  A877، فولاد A228، فولاد 100Cr6-52100، فولاد مارایجینگ 350، فولاد مارایجینگ 300، مس بریلیوم، برنج ماشین‌کاری UNS C37000، مس تنگستن و پودر آلومینیوم با خلوص بالای 98 درصد.

قبل از آن وزیر امور خارجه آمریكا گفته بود  که این کشور قصد دارد در آینده نزدیک قطعنامه ای را برای گسترش تحریم تسلیحاتی علیه ایران به شورای امنیت سازمان ملل ارائه كند.

 پومپئو در طی جلسه گفت و شنود در کنگره گفت: "ما در تلاش هستیم تا روسها را متقاعد کنیم که تحریم تسلیحاتی علیه ایران تمدید شود".

برچسب ها آمریکا ، ایران ،
اخبار مرتبط

برایان هوک هم رفت

اکوبورس: مسئول گروه ویژه اقدام علیه ایران در وزارت امور خارجه آمریکا امروز در مصاحبه با یک رسانه آمریکایی اعلام کرد که تا ساعاتی دیگر رسماً از سمت خود کناره‌گیری خواهد کرد.

۰۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ ادامه مطلب

اسرائیل علیه ایران یارکشی می کند

اکوبورس: یک پایگاه صهیونیست خبر داد: گابی اشکنازی وزیر خارجه روز چهارشنبه گذشته با 17 سفیر از کشورهای آمریکای لاتین و دریای کارائیب دیدار و با آنها در رابطه با خطرات ایران از جمله خطر برنامه هسته‌ای آن صحبت کرده است.

۱۵:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!