صفحه نخست »» شرکتها ۲۰:۴۳ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳

ارزشمند بودن یا نبودن «شستا»

اکوبورس: هرچند میان تحلیلگران در خصوص دلایل رشد بازار، ارزشمند بودن یا نبودن بازار و نظایر آن بحث های گسترده ای وجود دارد اما نگاهی به شرایط نماد شستا، نکات جالبی به ذهن می آورد.
ارزشمند بودن یا نبودن «شستا»

به گزارش اکوبورس، شستا در تاپیکو، صبا، تاصیکو، حکشتی، تیپیکو، بانک ملت و فولاد مبارکه سهام دارد. این هلدینگ در خرداد ماه نسبت به واگذاری بسیاری از شرکت های بورسی خود اقدام کرد و تقریبا تمام شرکت هایی که سود محور نبودند را در گرمی بازار فروخت.

اما در 23 روز تیرماه، پرتفوی شستا 85هزار میلیارد تومان رشد کرده است! شستا از فرصت استفاده کرده و با واگذاری سهام حدود 10هزار میلیارد تومان سود از محل واگذاری کسب کرده است.

سازمان تامین اجتماعی با توجه به هیجان ایجاد شده روی شستا ازین فرصت بهره برده و حدود 300میلیون سهم شستا به ارزش 900میلیارد تومان را واگذاری کرده است.

ضمنا شستا حدود 20هزار میلیارد تومان سود ساخته و در مجمع پیش رو تمام آن را تقسیم می کند که 90درصد آن به سازمان تامین اجتماعی می رسد.

برچسب ها بورس ،
اخبار مرتبط

بنیاد مستضعفان جهیزیه تمام نوعروسان یتیم تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی کشور را تامین کرد

اکوبورس: رئیس بنیاد مستضعفان با اعلام خبر تامین ۱۰ هزار سری جهیزیه برای نوعروسان یتیم تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی گفت: بنیاد مستضعفان با اعتباری معادل ۱۱۰ میلیارد تومان، جهیزیه تمام دختران یتیم در شرف ازدواج تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی را تامین کرد و روند توزیع آن از امروز آغاز و تا پایان هفته آینده به اتمام خواهد رسید.

۱۵:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!