صفحه نخست »» بازار سرمایه ۱۷:۰۸ ۱۳۹۹/۰۴/۱۷

مدیر نظارت بر بورس در مورد ابطال شستا گفت

اکوبورس: مدیر نظارت بر بورس ها با اعلام توضیح در مورد عدم تایید معاملات دیروز شستا و پاسخ به انتقاد اعمال سلیقه از پیشنهاد استفاده از رویه جدید در موارد مشابه شستا ، استقبال کرد.
مدیر نظارت بر بورس در مورد ابطال شستا گفت

به گزارش اکوبورس،محسن خدابخش در مورد عدم تایید معاملات دیروز شستا به بورس پرس گفت : این اقدام توسط بورس تهران و در حوزه مسائل نظارتی انجام شده و عدم تایید معاملات بر اساس مقررات از اختیارات مدیرعامل بورس تهران می باشد.
وی در برابر این نکته که برخی فعالان، معتقد به رفتار سلیقه ایی ناظرین بازار سرمایه بوده و از نبود رویه ایی مشخص برای عدم تایید معاملات انتقاده کرده اند ، پاسخ داد : واقعیت این است که قانون و مقررات ، اختیاراتی به ناظرین داده که اتفاقا باید براساس هر مورد، اقتضایی رفتار شود . نه اینکه در همه موارد با یک رویه اقدام شود . بنابراین بسته به اینکه موضوع نظارت چیست و چه رویدادی با چه کمیت و کیفیتی رخ داده و چه تبعاتی دارد ، باید بر اساس آن عمل کرد و این اختیارات در تمام بازارهای سرمایه دنیا وجود دارد.
این مقام مسئول در مورد پیشنهاد برخی کارشناسان مبنی بر در نظر گرفتن رویه ایی جدید برای مواردی مانند شستا و استفاده از دامنه نوسان 10 درصدی در بازگشایی نماد شرکت ها در صورت وجود مسائل نظارتی و عدم تایید معاملات هم به بورس پرس توضیح داد: اگر چنین پیشنهادی مطرح شده و به سازمان بورس ارایه شود ، قطعا" استقبال می شود.
خدابخش ادامه داد: با تکیه بر چنین پیشنهادی ، می توان تبصره ایی تصویب کرد که در صورت عدم تایید معاملات سهام شرکت ها به هر دلیلی ، ناظر بورس مجاز است نسبت به عدم مچینگ اقدام کرده و نسبت به بازگشایی نماد با دامنه نوسان 10 درصدی اقدام کند.

برچسب ها بورس ،
اخبار مرتبط

عزم مجلس برای تقویت بازار بورس

اکوبورس: رییس مجلس شورای اسلامی گفت: تصویب دو فوریت لایحه دولت در مورد «افزایش سرمایه از طریق صرف سهام»، نشان از عزم مجلس برای تقویت نقش بازار بورس در جهش تولید دارد.

۱۵:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ ادامه مطلب

سهام 4 شرکت دولتی واگذار می شود

اکوبورس: سازمان خصوصی‌سازی بلوک‌های 15 درصدی سهام شرکت‌های پالایش نفت بندرعباس، تهران و اصفهان و نیز بلوک 12.31درصدی شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران را واگذار می کند.

۱۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ ادامه مطلب

چه کسانی سهام عدالت جدید می‌گیرند؟

اکوبورس: سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: افراد جا مانده از دوره قبل و افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی در مجموع ۴ میلیون نفر می‌شوند که باید به آن‌ها نیز سهام عدالت پرداخت شود.

۱۵:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!