اکوبورس: دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، حضور بانک‌ها در این مناطق را اساسی‌ترین نیاز توسعه‌ای دانست و افزود: همکاری با بانک‌های موفق، موجب تقویت سیستم بانکداری در مناطق آزاد کشور و توسعه گردشگری خواهد شد.
گسترش مراودات نظام بانکی در مناطق آزاد

به گزارش اکوبورس  «مرتضی بانک» در آیین امضای تفاهمنامه همکاری با بانک ملت، ابراز امیدواری کرد که در چارچوب این تفاهمنامه، همکاری‌ها در سطح گستره تری دنبال شود.

 

مشاور رئیس‌جمهوری افزود: با توجه به شرایط سخت کشور، باید از ظرفیت‌های مناطق آزاد و بانک‌ها برای تکمیل فعالیت‌ها و پیشبرد برنامه‌ها بهره‌مند شویم.

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: مناطق آزاد مقدمات، بستر مناسب، درخواست‌ها و اطلاعات لازم را و بانک ملت نیز شرایط بانکداری و مالی لازم برای تسهیل حوزه‌های تولید، صادرات و گردشگری را فراهم خواهد کرد.

آیین امضای تفاهمنامه دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و بانک ملت، با حضور «مرتضی بانک» مشاور رئیس‌جمهوری و «محمد بیگدلی» مدیرعامل این بانک برگزار شد. هدف از امضای این تفاهمنامه، ارتقای سطح همکاری‌های متقابل، مراودات بانکی و ارائه خدمات ویژه بانکی به دبیرخانه شورای‌عالی و سازمان‌های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی عنوان شده است.

ایران هفت منطقه آزاد تجاری - صنعتی شامل کیش، قشم، چابهار، ارس، انزلی، اروند و ماکو و ۶۴ منطقه ویژه اقتصادی دارد. شهریورماه امسال، نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ایجاد هشت منطقه آزاد و ۹۸ منطقه ویژه اقتصادی جدید رای مثبت دادند که هنوز نهایی نشده است.

 

نظر شما: