صفحه نخست »» سیاسی »» سیاسی داخلی ۱۲:۵۲ ۱۳۹۹/۰۴/۱۱

پیام قالیباف به روسای مجالس جهان

اکوبورس: محمدباقر قالیباف در آستانه روز بین ­المللی بزرگداشت پارلمانتاریسم در پیامی به روسای مجالس جهان با محکوم کردن نیات و اقدام تحریک آمیز و خصمانه رژیم اشغالگر قدس در الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی، بر تحرک هرچه بیشتر مجالس کشورهای اسلامی جهان در حمایت از حقوق مردم مظلوم فلسطین تأکید کرد.
پیام قالیباف به روسای مجالس جهان

به گزارش اکوبورس، محمدباقر قالیباف  در آستانه روز بین ­المللی بزرگداشت پارلمانتاریسم در پیامی به روسای مجالس جهان با محکوم کردن نیات و اقدام تحریک آمیز و خصمانه رژیم اشغالگر قدس در الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی، بر تحرک هرچه بیشتر مجالس کشورهای اسلامی جهان در حمایت از حقوق مردم مظلوم فلسطین تأکید کرد.  

متن این پیام به شرح زیر است:

مایلم در این شرایط حساس و سرنوشت ساز برای مردم مظلوم و میلیون ها آواره و پناهنده فلسطینی، اعتراض و محکومیت شدید خویش را نسبت به نیات خصمانه و اقدامات تحریک آمیز رژیم اشغالگر قدس برای الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی فلسطین اعلام کنم.

بر این باورم؛ چنین نیات شومی، نشانگر ماهیت تجاوزگرانه و توسعه طلبانه رژیم نامشروعی است که از بدو تأسیس تاکنون مبادرت به نقض آشکار و گسترده قوانین و کنوانسیون های بین المللی و حقوق بشردوستانه کرده است و با تداوم اشغال سرزمین تاریخی فلسطین، عامل اصلی تنش در منطقه، جهان و قتل عام گسترده صدها زن، کودک، پیر و جوان است.

بی تردید رفتارهای غیرانسانی و ناقض حقوق بشر رژیم صهیونیستی به تشدید بحران در منطقه به ویژه در سرزمین های اشغالی انجامیده و تهدید جدی علیه صلح و امنیت جهان به شمار می رود.

مایلم در آستانه «سی­ام ژوئن» روز بین المللی بزرگداشت پارلمانتاریسم از سرکارعالی بخواهم که ضمن محکومیت اقدامات رژیم صهیونیستی در تداوم اشغال سرزمین های فلسطینی از جمله قدس، جولان و  بخش‌هایی از کرانه باختری، بیش از پیش به حمایت از حقوق مردم مظلوم فلسطین مبادرت ورزید.

انتظار می رود پارلمان ها نقش فعالی در مقابله با الحاق کرانه باختری فلسطین ایفا کنید، زیرا امروز ملت فلسطین بیش از هر زمان دیگری به حمایت آزادیخواهان جهان جهت مقابله با سیاست های توسعه طلبانه رژیم اشغالگر قدس نیاز دارد.

اینجانب ضمن ابراز نگرانی از تبعات هرگونه اقدام اشغالگرانه رژیم صهیونیستی در کرانه باختری، بر لزوم تحرک پارلمان ها در جهت مقابله با تصمیمات خودسرانه آمریکا و رژیم صهیونیستی تأکید کرده و خواستار بکارگیری ظرفیت ها و امکانات موجود برای حفظ ثبات و امنیت پایدار منطقه و اقدام عاجل جامعه جهانی در این زمینه هستم.

احترامات فائقه اینجانب را پذیرا باشید.

محمدباقر قالیباف

رئیس مجلس شورای اسلامی

برچسب ها مجلس ،
اخبار مرتبط

قالیباف: اصحاب رسانه با مجاهدت و تلاش شبانه‌روزی از جان خود هزینه می‌کنند

اکوبورس: رییس مجلس به نقش موثر اصحاب رسانه به ویژه خبرنگاران در فضای رسانه‌ای موجود اشاره کرد و گفت: اصحاب رسانه همانند دوران دفاع مقدس با مجاهدت و تلاش شبانه‌روزی در این راه از جان و سلامت خود هزینه می‌کنند.

۱۵:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ ادامه مطلب

توصیه های مهم روحانی به هیات های عزاداری محرم

اکوبورس: رئیس جمهور گفت: پس از مهار همه‌گیری کرونا، متاسفانه در اثر عدم رعایت دقیق توصیه‌ها و دستورالعمل‌ها، شیوع گسترده‌تر بیماری کرونا، جامعه را فرا گرفت، لذا ضروری است همه مردم با رعایت کامل و دقیق همه دستورالعمل‌های بهداشتی، علاوه بر تسریع در عبور از خیز بیماری، مانع از بروز موج جدید شوند.

۱۵:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ ادامه مطلب

اعلام آمادگی سپاه برای کمک به آسیب‌دیدگان حادثه بندر بیروت

اکوبورس: در پی وقوع انفجار شدید در بندر بیروت که منجر به جان باختن و مجروحیت جمع کثیری از مردم لبنان شد؛ سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این فاجعه مصیبت‌بار را به ملت و دولت این کشور و حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان تسلیت گفت.

۱۷:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!