صفحه نخست »» صنعت و بازرگانی ۱۵:۱۹ ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
مدیرعامل شرکت مس در جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه خبر داد:

شرکت مس آماده بهره‌برداری از مهمترین طرح محیط زیستی مجتمع مس سرچشمه

اکوبورس:مدیرعامل شرکت مس گفت: راه‌اندازی کارخانه اسید سولفوریک مس سرچشمه مهم‌ترین رویداد شرکت مس در چهار دهه گذشته است که از یک‌سو صنعت مس را به صنعت سبز تبدیل می‌کند و ازسوی دیگر شرایط لازم را برای افزایش تولید تا سطح 400هزار تن مس کاتدی مهیا می‌کند.
شرکت مس آماده بهره‌برداری از مهمترین طرح محیط زیستی مجتمع مس سرچشمه

به گزارش اکوبورس به نقل از «نیسیکو»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه که با هدف بررسی روند تولیدی این مجتمع و با حضور مهندس «علی محمدی»، عضو هیأت‌مدیره شرکت مس و همچنین مدیران ارشد امورهای تولیدی مجتمع مس سرچشمه برگزار شد گفت: پروژه اسید سولفوریک یکی از طرح‌هایی است که تا پایان سال جاری و بر اساس تعهدی که شرکت مس به هیأت دولت داده است به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با بیان این‌که از اواخر دی‌ماه مرحله پیش‌راه‌اندازی کارخانه اسید با تولید دو هزار تن اسید انجام خواهد شد گفت: با تلاش‌های صورت گرفته در خصوص ساخت مخازن جدید در بندرعباس و فراهم کردن زیرساخت‌های ریلی مشکلی در زمینه حمل اسید در مجتمع مس سرچشمه وجود ندارد.
مدیرعامل شرکت مس تأکید کرد: همچنین مصرف‌کنندگان داخلی اسید می‌توانند اسید سرچشمه را در قالب سازوکارهای ویژه‌ای که تدارک دیده‌ایم خریداری کنند.
مهندس بنی‌اسدی راد در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به جنگ اقتصادی که کشور در آن قرار گرفته است گفت: برای مقابله با این وضعیت سه محور عملیاتی افزایش تولید، توسعه بیشتر و بومی‌سازی را در دستور کار قرار دادیم و قطعاً با تجربه گیری از تحریم‌های گذشته تهدید تحریم‌های کنونی را به یک فرصت سازنده تبدیل خواهیم کرد.
وی افزود: به دنبال این هستیم تا با قدرت طرح‌های توسعه‌ای شرکت مس را اجرایی کنیم تا از یک‌سو سهم خود را از تولید مس در دنیا افزایش دهیم و ازسوی دیگر باعث افزایش سهم صنعت مس در تولید ناخالص ملی کشور شویم.
مدیرعامل شرکت مس ادامه داد: باید تلاش کنیم تا سه چهار سال آینده حداقل یک‌درصد از تولید ناخالص ملی را به خود اختصاص دهیم.
مهندس بنی‌اسدی راد با بیان این‌که از ابتدای سال جاری تاکنون با درایت خاصی که خانواده بزرگ صنعت مس داشته است به مشکل خاصی برخورد نکرده‌ایم اظهار داشت: تمامی برنامه‌های تولیدی و فروش خود را محقق کرده‌ایم و در زمینه صادرات نه‌تنها برنامه فروش سال را محقق خواهیم کرد بلکه با توجه به اشباع بازار داخل برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته است تا کاتد مصرف نشده در بازار داخل نیز صادر شود. مطمئناً در آینده نزدیک خبرهای خوبی در زمینه صادرات اعلام خواهد شد.
مدیرعامل شرکت با اشاره به رشد 11 درصدی تولید کاتد و 19درصدی آند از ابتدای سال جاری تاکنون بیان کرد: یکی از دستاوردهای درخشان شرکت مس طی این مدت کاهش چشمگیر قیمت تمام‌شده محصولات است که مهم‌ترین دلیل آن افزایش تولید شرکت است.
به گفته مدیرعامل شرکت مس اگر به دنبال کاهش قیمت تمام‌شده بیشتر هستیم مهم‌ترین و اصلی‌ترین عامل آن در افزایش تولید است.
وی در بخش دیگری از سخنانش به برنامه‌های آینده شرکت در خصوص طرح‌های توسعه‌ای شرکت مس اشاره کرد و گفت: از سال آینده با افزایش ظرفیت کارخانه ذوب خاتون‌آباد از 80 هزار تن به 120 هزار تن تمام کنسانتره تولید شرکت مس مصرف خواهد شد و برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا در کنار خرید کنسانتره از معادن کوچک و متوسط کشور با جدیت برنامه‌های تولید معادن دره‌آلو و دره‌زار دنبال شود تا سر موعد مقرر به بهره‌برداری برسند.
بنی‌اسدی راد با اشاره به پیشرفت خوب کارخانه تغلیظ معدن مس دره‌آلو اظهار داشت: در خصوص معدن دره‌زار کار تجهیز کارخانه باید با سرعت بیشتری پیش برود تا شاهد راه‌اندازی این پروژه در سر موعد مقرر باشیم.
مدیرعامل شرکت مس در پایان با قدرانی از زحمات مدیران، کارکنان و کارگران مجتمع مس سرچشمه به خاطر فعالیت‌های درخشان تولیدی گفت: بدون شک با تلاش‌های خانواده بزرگ صنعت مس جایگاه این صنعت بزرگ روزبه‌روز ارتقا خواهد یافت و تا پایان برنامه ششم توسعه جزو برترین تولیدکننده‌های مس دنیا خواهیم شد.

برچسب ها بورس ،
اخبار مرتبط

حذف ارز کالاهای اساسی تاثیر زیادی بر قیمت‌ها می‌گذارد

اکوبورس: دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی با بیان اینکه بازار منتظر حذف یا عدم حذف ارز اختصاصی واردات سه دسته کالاهای اساسی است گفت: در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات کالاهای اساسی تاثیر خیلی زیادی بر روی قیمت‌ها خواهد داشت و اثرات منفی بر جای می‌گذارد.

۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
 • علی احمدی
  20 دقیقه قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
  • ویدا محمدی
   10 دقیق قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
  • بنیامین محمدی
   3 ماه قبل
   لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
 • دانیال
  1سال قبل
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.