صفحه نخست »» اجتماعی ۱۲:۴۴ ۱۳۹۹/۰۲/۲۷

درخواست ۶۸۷ هزار و ۹۱۱ نفر برای دریافت بیمه بیکاری کرونا تایید شد

اکوبورس: مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار گفت: حدود ۸۲۰ هزار و ۹۳۰ نفر تاکنون در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کرده و حدود ۶۸۷ هزار و ۹۱۱ نفر مشمول بیمه بیکاری شده اند.
درخواست ۶۸۷ هزار و ۹۱۱ نفر برای دریافت بیمه بیکاری کرونا تایید شد

به گزارش اکوبورس، مسعود بابایی, مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار درباره آخرین وضعیت ثبت نام کنندگان بیمه بیکاری گفت: تا امروز حدود 820 هزار و 930 نفر در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند که از این تعداد حدود 687هزار و 911نفر مشمول شده اند.

 وی با تاکید بر اینکه مقرری بیمه بیکاری صرفا به افرادی که مشمول قانون کار، قانون تامین اجتماعی و قانون بیمه بیکاری  هستند تعلق می گیرد افزود: آن دسته از افرادی که لیست بیمه دی ماه 98 از سوی کارفرما برایشان واریز شده است مشمول حقوق بیکاری هستند یعنی شاغل بوده اند. کد ملی،کدبیمه و کدکارگاه باید با هم همخوانی داشته باشد. یعنی مراجعه کنندگان به این سامانه بعد از اینکه کد ملی را در سامانه درج کردند باید با کد بیمه همخوانی داشته باشد، یا به طور مثال کد کارگاه را در سامانه درج کرد با کد ملی کارگاه همخوانی داشته باشد. سامانه هوشمند است اگر متقاضی هر کدام از کدها را اشتباه درج کند، سامانه به صورت هوشمند اعلام می کند که اشتباه است و فرد مشمول نمی شود.

 وی درباره مبلغ بیمه بیکاری گفت:در قانون برای بیمه بیکاری مبلغی مشخص شده است، اما اگر ستاد مقابله با کرونا برای بیمه بیکاری مشاغل آسیب دیده از کرونا مبلغی را مشخص کرد، بر اساس میزان اعتبارات و...هر مبلغی که  ستاد مقابله با کرونا اعلام کند را به متقاضیان اعلام خواهیم کرد. در جلسه ستاد مقابله با کرونا بحث هایی انجام شده است اما هنوز نهایی نشده است. احتمال اینکه در هفته جاری این مبلغ تعیین شود وجود دارد.

 وی درباره میزان بودجه واریزی از سوی سازمان برنامه و بودجه گفت: از آنجایی که این مبلغ برای سازمان تأمین اجتماعی واریز می شود، هنوز به صورت دقیق مشخص نشده است. به محض اینکه به صورت کامل مطمئن شدیم، اعلام خواهیم کرد. اما به احتمال زیاد در هفته جاری تمام این مسائل در ستاد مقابله باکرونا مصوب و تعیین می شود. 

 بابایی درباره اینکه اگر فردی یک بار از بیمه بیکاری استفاده کرده باشد باز هم مشمول می شود یا خیر گفت: در این خصوص به ماده 7 بیمه بیکاری اشاره می کنم.  بر اساس بند الف ماده 7؛ جمع مدت پرداخت مقرری از زمان برخورداری از مزایای بیمه بیکاری اعم از دوره اجرای آزمایشی و یا دائمی آن برای مجردین حداکثر(36) ماه و برای متأهلین یا متکلفین حداکثر (50) ماه بر اساس سابقه کلی پرداخت حق بیمه و به شرح جدول می‌باشد. اگر قرار باشد که این مدت افزایش یابد، باید توسط ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب شود.

 انتهای پیام/

برچسب ها
اخبار مرتبط

فروش بدون اجازه سهام عدالت صحت دارد؟

اکوبورس:به گفته مدیر فنی طرح سهام عدالت، فروش بدون اجازه سهامدار انجام نمی‌شود و سهامداران در صورت هر گونه سوالی می‌توانند به بانک عامل و یا کارگزار خود مراجعه کنند و از جزییات فروش سهام خود مطلع شوند.

۰۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ ادامه مطلب

دستور وزیر راه لغو شد ابلاغ پروتکل بهداشتی جدید در پروازهای داخلی

اکوبورس:در حالی اردیبهشت ماه امسال وزیر راه بر الزام ایرلاین‌ها برای استفاده ۶۰ درصدی از ظرفیت هواپیما تاکید کرده بود که معاون وزیر راه از ابلاغ پروتکل بهداشتی جدید مقابله با ویروس کرونا در پروازهای داخلی خبر داد.

۱۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ ادامه مطلب
مجله تصویری
ارسال دیدگاه
  • نام شما
    اولین فرد نظر دهنده باشید!